Category Archives: Ekstremalios pramogos

aurimas keliautojas kelione per atlanta

Jei plaukti, tai plaukti. Jei plaukti, tai ne dėl pramogos karštą vasaros dieną, o ištisus kelis mėnesius ir ne per bet ką kitą, bet per patį Atlantą. Vandenyne jau kelis mėnesius irkluojantis Aurimas Valujavičius nepailstamai tai daro net keturiolika valandų per parą. O kas svarbiausia, kad be jokios papildomos pagalbos – vienas pats, tik su kartais jam draugiją palaikančiais rykliais ar kitais įstabiais vandenyno gyviais. Nuo ko viskas prasidėjo? 🌊 O viskas prasidėjo dar gerokai ankščiau ir tai net ne pirmas jo toks vienas didesnių iššūkių, mestų ne tik sau pačiam, bet jau prieš tai tokių užmojų siekusiems keliautojams. Valujavičius dar 2020-siais metais nusprendė, kad jam reikia patekti į Lietuvos rekordų knygą. Tuomet jis ryžosi per keturis mėnesius vienas tik su baidare perplaukti Dunojų. Kilometrais tai yra net 2800, o pats Dunojus – antra pagal ilgį Europos upė. Žinoma, šios kelionės metu keliautojas neišvengė netikėtumų ir sužeidimų, tačiau tai jo…

Read more

buriavimas-lietuvoje

Ar kada nors pasvarstėte, jog bent vienas savo atostogos norėtumėte praleisti buriuojant? Kaip žinia, buriavimas yra glaudžiai susijęs su vandeniu ir vėju. Ir be šių dviejų gamtos reiškinių – kelionė burlaiviu – tiesiog nėra įmanoma. Būtent dėl šios priežasties, kelionės laivu ir yra ypatingos. Bet ko galima tikėtis pirmojoje savo kelionėje burlaiviu, jei niekada prieš tai nesate plaukioja laivu ar bent jau stovėję ant laivo denio? Užtikriname, kad keliaujant su vėjo bure netiks elegantiškos damos su skrybėle, aukštakulniais ir didžiuliu lagaminu įvaizdis. Tai – baisiausias kiekvieno kapitono košmaras. Tad, kaip tam pasiruošti ir elgtis laive, kad nebūtumėt balta varna – skaitykite toliau. Daugiau aktyvių vandens pramogų: Kaitavimas Lietuvoje, Vandens motociklai, Irklentės.  Buriavimas. Ką pasiimti? Kad geriau įsivaizduotumėte, kiek vietos turite savo aprangai ir avalynei vykstant buriuoti, pasakysime taip: tai tas pats, kas vykti atostogauti į namelį su priekaba. Kaip ir namelis ant ratų taip ir buriavimas nedžiugina savo poilsiautojų itin erdviomis…

Read more

Akrobatinis-skrydis-ekstremali-pramoga

Dažniausiai stebėti akrobatinius triukus esame pratę ant tvirtesnio pagrindo nei dangus. Bet tikrai ne kartą esame žiūrėję į danguje sklandantį nedidelį orlaivį, kuris atlieka sudėtingiausius manevrus. Toks orlaivis gali daryti kilpas, suktis arba staigiai nerti žemyn ir lygiai taip pat staigiai pakilti į viršų ir visa tai – akrobatinis skrydis. Pati akrobatika apibrėžiama kaip skrydžio manevrų praktika, apimanti orlaivio pozicijas, kurios nėra pasirenkamos naudoti įprastam skrydžiui. Taip raižyti dangų pasirenkama dėl aktyvių pramogų arba sporto. Akrobatinis skrydis Akrobatinis skrydis egzistuoja labai ilgą laiką, galima sakyti nuo tada, kada atsirado pati aviacija. Tiesa, aviacijos aušros pradžioje pilotai dažnai savo orlaivius naudojo pramogai – linksminti žiūrovus, o dramatiški manevrai buvo atliekami, kad nustebintų susirinkusią publiką. Dešimtajame dešimtmetyje pilotai kaskadininkai neretai žavinčius manevrus atlikdavo grupėmis, o toks pasirodymas vadinamas cirku. Tai tuo metu buvo vienas iš būdų supažindinti visuomenę su pačia aviacija. Kitas klausimas, į kurį reikia atsakyti yra, ar akrobatinis skraidymas atliekamas…

Read more

kalnu-dviratininkas

Kaip žinia, kalnų dviračiai (kitaip dar žinomi kaip MTB dviračiai) yra skirti važinėtis kalnais, o tai reiškia, kad jie ne tik turi tam tikrų panašumų su kitais dviračiais, bet juose yra ir tokių funkcijų, kurios yra skirtos padidinti patvarumą bei našumą nelygioje vietoje. Būtent dėl šios priežasties kalnų dviračiai yra žymiai sunkesni, juos sudėtingiau valgyti ir ne tokie praktiški pasirinkus jais riedėti lygiu paviršiumi. Šiais dviračiais įprasta ne tik važinėtis laisvalaikiu, bet kas nestokoja adrenalino jausmo, gali dalyvauti įvairiose lenktynėse, kurios vyksta kalnuose, dykumuose arba uolose. Daugiau ekstremalių pramogų: Kaitavimas Lietuvoje, Snieglentės, Šuolis su virve.  MTB dviračiai ir jų specifikacija Specialiai suprojektuoti kalnų dviračiai buvo naudojami nuo 19-to amžiaus pabaigos, o pirmosios pasaulinės jų rungtynės įvyko 1950-siais metais. Tai nėra visiškai naujiena šiandieną, tačiau yra keletas dalykų, į ką reikia atkreipti dėmesį, ketinant įsigyti kalnų dviratį. 26 colių kalnų dviratis Pradėkime nuo 26 colių kalnų dviračio. Tai pirmieji su tokio…

Read more

Kaitavimo-pamokos

Ir kokių tik sporto šakų nėra šiandieną! Akrobatinis skraidymas, kartingai, golfas, šuoliai su virve, kriketas, šaudymas iš lanko ir begalės kitų, kuriems išvardinti prireiktų keletas valandų. Bet ar kada nors svajojote skristi virš vandens? Taip taip, perskaitėte gerai, skristi virš vandens kaip tai darė net pats Barack Obama. Tikriausiai svarstote, kas tai per užsiėmimas? Ogi aitvarų sportas, taip pat žinomas kaip kaitavimas. Tai sporto šaka, kuria užsiima jauni ir vyresni, pradedantieji ir patyrę sportininkai, mėgėjai. Norime pasakyti, jog kaitavimas Lietuvoje ir bet kurioje kitoje šalyje yra populiarus laisvalaikio praleidimas bet kurio amžiaus grupėms, tad nerimauti dėl to, jog fizinės jėgos gali pakišti koją – visai neverta. Kaitavimas – kas tai? Tiesa, vis dar pasitaiko atvejų, kai ištarus žodį kaitavimas, ne visi supranta, apie ką kalbama, tačiau ne paslaptis ir tai, kad pastaraisiais metais ši individuali sporto šaka tampa vis populiaresnė ne tik visame pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Taigi, kas tas…

Read more

riedlenciu-triukai

Daugelis išgirdę žodį riedlentės, pagalvoja, jog tai – tik vienas iš būdų pasivažinėti. Tiesa ta, kad tai daugiau. Riedlenčių sportas yra ne tik aktyvi pramoga, bet ir gyvenimo būdas. Per pastaruosius šešiasdešimt metų riedlenčių sportas patyrė tam tikrą revoliuciją, kuri tęsiasi ir šiandieną. Banglentininkams padėjus pagrindą riedlenčių sportui pastarasis tapo daugelio žmonių ne tik vienu mėgstamiausiau laisvalaikio praleidimo būdu, bet ir darbu bei hobiu. Kiekvienas jų reikalauja ne tik tinkamos įrangos pasirinkimo, bet ir esminių žinių apie pačias riedlentes. Riedlentės ir jų priežiūra Kaip ir kiekvienas naujas pirkinys, taip ir naujai įsigyta riedlentė reikalauja priežiūros. Tinkamai ją prižiūrėdami – prailginsite jos tarnavimo laiką. Svarbiausias patarimas – neleisti jai sušlapti. Taip pat stenkitės nenumesti, nes priešingu atveju – gali susigadinti ir sutrupėti kaladėlė. Labai svarbu nepalikti jos lauke: drėgmė ir lietus gali pažeisti guolius ir pačią medieną. Tokiu atveju riedlentės denis prisigeria vandens ir tuomet yra prarandamas lankstumas. Riedlentė taip pat…

Read more

Snieglentės yra specialios lentos, skirtos slysti sniego paviršiumi. Kitaip nei slidės, snieglentė yra daug platesnė, abi kojos tvirtai pritvirtintos prie vienos lentos. Priklausomai nuo slidininkų ūgio, snieglenčių plotis dažniausiai būna nuo 15 iki 30 centimetrų. Snieglentininkai leidžiasi nuo snieguotų šlaitų, kalnų ir kalnynų ant snieglentės, kuri yra specialiai pritaisyta prie snieglentininko kojų su apkaustais ir specialiais batais. Snieglenčių sportas laikomas ekstremalaus žiemos sporto rūšimi. Manoma, jog ši sporta šaka itin išpopuliarėjo JAV 1960 metais ir buvo įkvėpta banglenčių ir riedlenčių sporto. 1998 metas Nagane tapo olimpine sporto šaka. Pirmosios varžybos surengtos Nagane. 2007 metais, vertinant pagal įrangos pardavimų skaičių, JAV snieglenčių sportas pasiekė piką. Slidinėjimo stiliai Nuo pat snieglenčių sporto pradžios varijavo įvairūs slidinėjimo stiliai, kurių kiekvienas turėjo tiek skirtingos įrangos, tiek ir technikos reikalavimus. Skirtingi slidinėjimo stiliai būdingi tiek rekreaciniam, tiek profesionaliam snieglenčių sportui. Nors kiekvienas stilius yra unikalus, tarp jų išlieka panašumų. Nusprendę slidinėti, atkreipkite dėmesį ir į…

Read more

suolis-nuo-tilto

Šuolis su virve – neabejotinai itin mėgstamas tikrai kvapą gniaužiančių įspūdžių gerbėjų. Tai itin ekstremali veikla, kai žmogus šokinėja iš didelio aukščio, prisitvirtinęs didelę elastinę virvę. Vieta, nuo kurios šokama įprastai būna ant aukšto statinio, pavyzdžiui, tilto, krano ar natūralios geografinės vietos, tokios kaip skardis. Be to, kai kur netgi organizuojami šokimai iš straigtasparnio, sklandančio virš žemės, arba oro baliono. Didžiausią jaudulį šokant su virve teikia laisvas kritimas ir atšokimas. Kai žmogus iššoka, virvė išsitiesia, įsitempia ir vėl šauna aukštyn. Taip žmogus ore svyruoja aukštyn ir žemyn, kol išsisklaido visa kinetinė energija. Ši pramoga kažkiek primena šuolį su parašiutu.  Šuolis su virve nuo Trijų mergelių tilto Vienas populiariausių šuolių nuo tiltų Lietuvoje vyksta nuo Trijų mergelių tilto. Šuolis su virve nuo Trijų mergelių tilto – unikalus šansas patirti laisvo kritimo jaudulį iš 32 metrų aukščio. Užplūdę adrenalinas tikrai padės užmiršti kasdienybės problemas ir suteiks dvigubą gyvenimo džiaugsmo dozę! Daugelis užplūstančius…

Read more

šuolis-su-parašiutu

Šuolis parašiutu – neabejotinai viena labiausiai širdį stipriau plakti priverčiančių sporto šakų. Kada atsirado šuolis su parašiutu? Manoma, jog pirmąjį kartą savo sėkmę sklandyti ore drąsuolis išbandė 1919 metais. Po keletų dešimčių metų atsiradus daugiau šios sporto šakos gerbėjų šuolis su parašiutu pripažintas ekstremalaus sporto šaka.  Parašiutų sportas Egzistuoja netgi ir tokia profesionali sporto šaka – parašiutų sportas. Šis sportas skirstomas į dvi rūšis – tai įprastinis šuolis su parašiutu iš lėktuvo arba nuo kokio nors pagrindo ant žemės. Pastarasis dar skirstomas į šuolį nuo kieto pagrindo, angliškai vadinamas „base jumping“ arba šuolį nuo aukšto, stataus skardžio, angliškai vadinamas „cliff jumping“.  B.A.S.E jumping Ši sporto šaka laikoma gana pavojinga, nes šokama iš mažesnio aukščio nei šokant su parašiutu iš lėktuvo. Base jumping’u vadinamas ne tik šokimas nuo uolų, pastatų, kalnų su parašiutu, bet ir sklandymas su specialiu drabužiu, vadinamu „wingsuit“. Šį ekstremalų sportą renkasi tie nutrūktgalviai, kuriems šokimas iš lėktuvo…

Read more

9/9