Šuolis parašiutu

Šuolis parašiutu

Šuolis parašiutu neabejotinai viena labiausiai širdį stipriau plakti priverčiančių sporto šakų. Kada atsirado šuolis su parašiutu? Manoma, jog pirmąjį kartą savo sėkmę sklandyti ore drąsuolis išbandė 1919 metais. Po keletų dešimčių metų atsiradus daugiau šios sporto šakos gerbėjų šuolis su parašiutu pripažintas ekstremalaus sporto šaka. 

Parašiutininkų-klubas-Lietuvoje

Parašiutų sportas

Egzistuoja netgi ir tokia profesionali sporto šaka parašiutų sportas. Šis sportas skirstomas į dvi rūšis tai įprastinis šuolis su parašiutu iš lėktuvo arba nuo kokio nors pagrindo ant žemės. Pastarasis dar skirstomas į šuolį nuo kieto pagrindo, angliškai vadinamas „base jumping“ arba šuolį nuo aukšto, stataus skardžio, angliškai vadinamas „cliff jumping“. 

B.A.S.E jumping

Ši sporto šaka laikoma gana pavojinga, nes šokama iš mažesnio aukščio nei šokant su parašiutu iš lėktuvo. Base jumping’u vadinamas ne tik šokimas nuo uolų, pastatų, kalnų su parašiutu, bet ir sklandymas su specialiu drabužiu, vadinamu „wingsuit“. Šį ekstremalų sportą renkasi tie nutrūktgalviai, kuriems šokimas iš lėktuvo skamba per daug paprastai. Būtina paminėti, jog norint tapti profesionaliu jumping’o meistru, pirmiausia reikia nemažai pasitreniruoti šokinėjant su parašiutu.  

Įdomu! Kad taptum 100% B.A.S.E parašiutininku, turi bent 4 kartus nušokti nuo skirtingų vietovių:

  • B building (kokie nors aukšti pastatai)
  • A anntena (aukštos antenos)
  • S span (tiltai)
  • E earth (kalnai, kalnynai)

Tandeminis-šuolis-parašiutu

Tandeminis šuolis parašiutu

Tandeminis šuolis parašiutu rekomenduojamas pradedantiesiems ekstremalių oro pramogų gerbėjams. Visų pirma jausitės daug saugiau nei šokdami visiškai vieni, nes patyrę parašiutininkai tiesiogine to žodžio prasme nukreips jus tinkama linkme.:) Įsivaizduokit – krisdami iš 2-3 kilometrų aukščio, galite pasiekti net 200 km/val. greitį. Dažnai toks tandeminis šuolis vadinamas „kengūriniu“, nes šokantysis būna įsitaisęs instruktoriaus „sterblėje“. Dėl to ekstremalusis šokimas pirmąjį kartą būna daug drąsesnis, smagenis ir, žinoma, saugesnis. Tai iš tiesų unikali proga patirti, ką reiškia, sklandyti danguje lyg paukščiui. Be to, daugelis šią paslaugų siūlančių bendrovių būna paruošusios jums dar vieną staigemeną. Su specialia kamera jie įamžina jūsų potyrius ir emocijas, kad įspūdingą ir kraują stingdantį prisiminimą turėtume visą savo likusį gyvenimą!

skrydis-parašiutu

Parašiutininkų klubas Lietuvoje

Šuolio su parašiutu entuziastų Lietuvoje yra gana daug. Didžiausi gerbėjai buriasi į parašiutininkų klubus, ten dalinasi patirtimi ir bando pagerinti savo pačių rekordus 🙂 Vienas didžiausių parašiutininkų klubas yra Kaune. Nors didžioji dalis narių yra senbuviai šuolio su parašiutu veteranai, tačiau į savo būrį mielai priima ir naujokus. Taigi, šuolį su parašiutu siūlo:

Šiaulių parašiutininkų klubas

Vilniaus parašiutininkų klubas

Kauno parašiutininkų klubas

Klaipėdos parašiutininkų klubas

Lietuvoje šuolius su parašiutu galite įsigyti ir šiose svetainėse:

www.geradovana.lt

www.laisvalaikiodovanos.lt 

www.dovanusala.lt

parašiutų-sportas

Šuolis su parašiutu ir įdomūs faktai

Šuolis su parašiutu gali būti ne tik jaudinantis, bet ir labai įdomus. Štai keletas įdomių faktų apie kvapą gniaužiantį sportą:

  1. Parašiutai buvo pritaikyti ir karo metais, norint apsisaugoti nuo nelaimingų nutikimų sugedus lėktuvui. Seniau parašiutais buvo gabenami kariai į kovos lauką. Be to ši praktika gyva ir iki pat šių dienų – ja naudojasi ir kariuomenė, ir specialiosios pajėgos. 
  2. Atrodytų, jog šiuolius su parašiutu renkasi tik jaunimas. Anaiptol, 2017 metais amerikietis Kenny Meyer iššoko su parašiutu ir patyrė savo smagiausią gyvenimo nuotykį būdamas net 102 metų!
  3. Štai pats jauniausias šuolininkas buvo berniukas Toni Staler iš Vokietijos. 2000 metų jis iššoko su parašiutu būdamas vos 4-erių metų. Dar įdomesnis faktas, jog kas pasirašė leidimą berniukui šokti iki šiol nėra žinoma. 
  4. Vienas drąsuolis laisvojo kritimo metu sugalvojo pasidaryti tatuiruotę. Jo svajonei buvo lemta išsipildyti krentančiam iš 4 km aukščio jam buvo ištatuiruoti žodžiai WFFT „World‘s First Freefall Tattoo“
  5. Ar žinojote, kad kiekvienu atveju šokant su parašiutu išvystomas vis kitoks greitis. Taip yra dėl skirtingų kūno svorio ir kūno pozicijų, kurias keičiant, keičiasi ir greitis. Įdomu! Kai kurie parašiutininkai prisikabino daugiau svorio, kad išvystytų kuo didesnį greitį.
  6. Daugiau įdomių faktų galite surasti: Lietuvos parašiutų sporto federacija