Keliautojas Aurimas Valujavičius ir plaukimas per Atlantą 🌊

Keliautojas Aurimas Valujavičius ir plaukimas per Atlantą 🌊

Jei plaukti, tai plaukti. Jei plaukti, tai ne dėl pramogos karštą vasaros dieną, o ištisus kelis mėnesius ir ne per bet ką kitą, bet per patį Atlantą. Vandenyne jau kelis mėnesius irkluojantis Aurimas Valujavičius nepailstamai tai daro net keturiolika valandų per parą. O kas svarbiausia, kad be jokios papildomos pagalbos – vienas pats, tik su kartais jam draugiją palaikančiais rykliais ar kitais įstabiais vandenyno gyviais.

aurimas valujavicius

Nuo ko viskas prasidėjo? 🌊

O viskas prasidėjo dar gerokai ankščiau ir tai net ne pirmas jo toks vienas didesnių iššūkių, mestų ne tik sau pačiam, bet jau prieš tai tokių užmojų siekusiems keliautojams. Valujavičius dar 2020-siais metais nusprendė, kad jam reikia patekti į Lietuvos rekordų knygą. Tuomet jis ryžosi per keturis mėnesius vienas tik su baidare perplaukti Dunojų. Kilometrais tai yra net 2800, o pats Dunojus – antra pagal ilgį Europos upė. Žinoma, šios kelionės metu keliautojas neišvengė netikėtumų ir sužeidimų, tačiau tai jo ryžto nesustabdė.

Kelionę Dunojumi jis pradėjo Vokietijoje ir dar tuomet pripažino, kad kelionė nebus viena iš lengviausių, bet kuo didesnis iššūkis – tuo saldesnė pergalė. Šis rekordo siekis buvo ne tik apie Dunojaus perplaukimą, bet ir apie rekordo liudininkus. Taigi jam ne tik teko intensyviai irkluoti, bet dar ir rinkti žmonių parašus. Pastarieji turėjo nurodyti jo buvimo vietą ir šie žmonės turėjo būti visiškai nesuinteresuoti asmenys, o dar geriau – dirbantys oficialioje įstaigoje. Aurimas Valujavičius – patyręs ir užsigrūdinęs keliautojas.

A. Valujavičius ir Atlantas. Tikslas 🌊

Aurimas Valujavičius kartą yra pasakęs, kad keliauti baidare jam patinka, nes tai jam – atsipalaidavimas, užsimiršimo kelionė. Atsiskyrus nuo pasaulio ir izoliavus save tik begalinio gylio vandenyne, kur gamta nėra nuspėjama, Valujavičius pasiduoda į aukštesnių jėgų rankas ir mėgaujasi visiška laisve, visiška nepriklausomybe, visišku buvimu tik su pačiu savimi, todėl visai nestebina, kad šį kartą jis pasirinko būtent Atlantą.

Jo šios kelionės tikslas – vienviete irkline valtimi perplaukti Atlanto vandenyną nuo Europos iki Šiaurės Amerikos žemyno per 110 dienų ar net greičiau. Tokiu būdu jis siekia paminėti 90-sias S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą metines. Taip pat tai puiki proga užfiksuoti ne tik Lietuvos, bet ir pagerinti viso pasaulio rekordą. Pasiruošimas pasinerti į atviro vandenyno gelmes jam užtruko daugiau nei dvejus metus. Atkreipiame dėmesį, kad jei ekstremalias keliones mėgstančiam irkluotojui pavyks įgyvendinti istorinį plaukimą – šis keliautojas taps pirmuoju tokį maršrutą įveikusiu lietuviu ir trečiuoju žmogumi pasaulyje. Tik į priekį, Aurimai!

Aurimas Valujavičius – koks jis keliautojas? 🌊

Keliautojas, ekstremalas, dievinantis beribę laisvę, šiandienos socialinių tinklų pažiba – štai kas jis. Tai 28-erių metų kaunietis, kuris didžiąją savo laiko dalį praleis siekdamas naujo rekordo ir gerindamas savo asmeninius siekius. Aurimas pripažįsta, kad keliauti vienam, be jokios papildomos draugijos yra mieliau, o ir rezultatai priklauso tik nuo jo pačio. O kelionėmis ir rezultatais, tikrai, gali didžiuotis. Ne kiekvienas ryžtųsi dviračiu apkeliauti Skandinaviją, Nambiją, Indoneziją. O ką jau kalbėti apie kopimą į šešioliką vienų aukščiausių žemėje esančių ugnikalnių. Bet tai jam daryti sekasi labai gerai: 2019-siais Aurimas Valujavičius buvo apdovanotas „Lietuvos Kolumbu“ apdovanojimu, o dar kitais metais pasiekė naują šalies rekordą – tapo lietuviu, nuplaukusiu ilgiausią atstumą baidare. Sveikinimai nepailstančiam keliautojui!

A. Valujavičiaus ir Atlanto draugystė 🌊

Tikriausiai visai nesunku įsivaizduoti, kokie pavojai kiekvieną sekundę tyko keliautoją didžiajame vandenyje. 2022-ųjų lapkričio pabaigoje kelionę pradėjęs Valujavičius, pasiekti finišą tikisi 2023-ųjų kovą. Šios datos pasirinktos neatsitiktinai. Šiuo metu, kaip pas keliautojas teigia, atsiveria „langas“, kuriame yra mažesnė tikimybė sutikti audrų ir pačio siūbavimo. Kitaip tariant tikimąsi palankesnių oro sąlygų, siekiant užtikrinti didesnį saugumą ir didesnę tikimybę sėkmingai perplaukti Atlantą. Liaudies išmintis byloja „priešą reikia pažinti“.

Susibičiuliavimas su Atlantu itin labai svarbus, nes šis gali kada imti ir nevaikiškai papokštauti: „apdovanoti“ keliautoją netikėtomis audromis, kurių bangos gali siekti net iki septynių metrų. Taip pat visada yra tikimybė ir rizika įvykti nelaimingiems atsitikimams. Nors pati irkluotojo valtis yra taip suprojektuota, jog joje yra daug oro tarpų, o šie leidžia pačiai valčiai atvirsti atgal jai apvirtus, tačiau, jei būtent tai nutiktų tuo metu, kai keliautojas yra savo kabinoje – galima rimtai susižeisti. Yra ir daug kitų pavojų, tačiau mes visi linkime Aurimui, kuo palankiausio vėjo, kuo geresnių oro sąlygų, kuo draugiškesnio Atlanto ir stulbinančio sugrįžimo namo.

aurimas valujavičius patreon

Aurimo Valujevičiaus Patreon, socialiniai tinklai 🌊

Patreon: https://www.patreon.com/ValujaviciusAurimas

Instagram: https://www.instagram.com/aurimas.keliautojas/

172k „Instagram“ sekėjų turintis keliautojas Aurimas Valujavičius nuolatos dalinasi informacija, kaip jam sekasi kelionė ir kokius iššūkius jam yra paruošęs Atlantas. Tiek dienos story skiltyje, tiek pačiuose post‘uose išvysite ne tik gražiąsias irkluotojo akimirkas, bet ir susipažinsite su šiek tiek kita šios kelionės medalio puse. Pamatysite Aurimo paros rutiną, sužinosite, kuriame pasaulio krašte jis dabar yra bei kokios emocijos jį aplanko įveikus daugiau nei pusę tikslo. Visos šios ir kitos realiu laiku naujienos – jo „Instagram“ paskyroje „@aurimas.keliautojas“.

Taip pat primename, kad išreikšti savo palaikymą keliautojui galite apsilankius sutelktinio finansavimo platformoje – Aurimas Valujavičius Patreon internetinėje svetainėje. Aurimai, linkime sėkmės ir laukiame sugrįžtančio su pasiektu rekordu!

Dažniausiai užduodami klausimai 🌊

❓ Per kiek dienų Aurimas planuoja perplaukti Atlantą vienviete valtimi?

Keliautojas Šiaurės Amerikos žemyno krantus planouja pasiekti per 110 dienų ar net greičiau. Jeigu jam pavyks šis keliautojas taps pirmuoju tokį maršrutą įveikusiu lietuviu ir trečiuoju žmogumi pasaulyje.

❓ Kokius rekordus yra pasiekęs Aurimas Keliautojas?

2019-siais Aurimas Valujavičius buvo apdovanotas „Lietuvos Kolumbu“ apdovanojimu, o dar kitais metais pasiekė naują šalies rekordą – tapo lietuviu, nuplaukusiu ilgiausią atstumą baidare.