Šuolis su virve

Šuolis su virve

Šuolis su virve – neabejotinai itin mėgstamas tikrai kvapą gniaužiančių įspūdžių gerbėjų. Tai itin ekstremali veikla, kai žmogus šokinėja iš didelio aukščio, prisitvirtinęs didelę elastinę virvę. Vieta, nuo kurios šokama įprastai būna ant aukšto statinio, pavyzdžiui, tilto, krano ar natūralios geografinės vietos, tokios kaip skardis. Be to, kai kur netgi organizuojami šokimai iš straigtasparnio, sklandančio virš žemės, arba oro baliono.

šuolis-su-virve

Didžiausią jaudulį šokant su virve teikia laisvas kritimas ir atšokimas. Kai žmogus iššoka, virvė išsitiesia, įsitempia ir vėl šauna aukštyn. Taip žmogus ore svyruoja aukštyn ir žemyn, kol išsisklaido visa kinetinė energija. Ši pramoga kažkiek primena šuolį su parašiutu. 

Šuolis su virve nuo Trijų mergelių tilto

Vienas populiariausių šuolių nuo tiltų Lietuvoje vyksta nuo Trijų mergelių tilto. Šuolis su virve nuo Trijų mergelių tilto – unikalus šansas patirti laisvo kritimo jaudulį iš 32 metrų aukščio. Užplūdę adrenalinas tikrai padės užmiršti kasdienybės problemas ir suteiks dvigubą gyvenimo džiaugsmo dozę! Daugelis užplūstančius jausmus apibūdina netgi kaip gimimą iš naujo!

Šiam šuoliui nereikės praeiti specialių mokymų – šuoliui su sertifikuota ir saugia įranga vos per keletą minučių paruoš ir saugumo taisykles paaiškins ilgametę alpinistinę patirtį turintis profesionalus instruktorius.

Daugiau šuolių su virve galite įsigyti štai čia:
www.geradovana.lt
www.suoliaisuvirve.lt
www.laisvalaikiodovanos.lt 
www.extremedelight.lt
www.ropejumping.eu
www.microadventures.lt 

Šuolių su virve istorija

Šuolis su virve istorija prasidėjo dar XIX amžiuje, kai Vanuatu salos gyventojai šokinėdavo iš medžių į vandenį, norėdami įrodyti savo drąsą ir vyriškumą. Skirtingai nei šiuolaikiniame šokinėjime su gumomis vyrau tyčia trenkdavosi į žemę, tačiau vynuoginiai vijokliai, kuriais jie apsivydavo kojas, sugerdavo pakankamai jėgos, kad smūgis nebūtų mirtinas.

Dar vienas įdomus bandymas įvyko Čikagoje, JAV, maždaug 1892–1893 metais, kai vienas inžinierius pasiūlo iš 1200 m aukščio į žemę paleisti automobilį, pilną žmonių, tikintis, kad virvė atlaikys ir žmonės liks sveiki. Vis dėlto, šis „išradimas“ nesulaukė daug palaikymo, todėl buvo nuspręsta jo atsisakyti.

Pirmuosius šiuolaikinius šuolius su guma 1979 m. Balandžio 1 d. Nuo 250 pėdų (76 m) nuo kabančio Kliftono tilto Bristolyje, Anglijoje, atliko Davidas Kirke’as ir Simon’as Keeling’as, Oksfordo universiteto sporto klubo nariai, ir Geoff’as Tabin’as,profesionalus alpinistas. Studentai šią idėją sugalvojo prisiminę „vynuoginių vijoklių“ ritualą, kurį praktikavo Vanuatu gyventojai. Šuolininkai netrukus buvo areštuoti, tačiau tęsė šuolius JAV nuo Auksinių vartų tilto ir Karališkojo tarpeklio tilto (šį paskutinį šuolį rėmė ir transliavo amerikiečių programa „Tai neįtikėtina“), skleisdami idėją visame pasaulyje. Nuo 1982 m. jie ir toliau šokinėjo nuo kranų ir oro balionų.

ekstremalios-pramogos

Šuolis virve nuo aukščiausio taško

2005 m. rugpjūčio mėn. AJ Hackett’as pasiekė pasaulio rekordą, kai nušoko nuo Makao bokšto iš 233 metrų aukščio. Vis dėlto jo šuolis nebuvo užskaitytas kaip aukščiausia pasaulyje šuolis su guma, nes šuoliui buvo naudojamas plieninis kabelis ir lėtintuvo sistema, o ne elastinga guma. 2006 m. gruodžio 17 d. Makao bokšte buvo užfiksuotas tinkamas šuolis su guma, kuris pagal „Gineso rekordų knygą“ tapo „aukščiausiu komerciniu šuoliu su guma pasaulyje“.

Kitas šiuo metu veikiantis komercinis šuolis su guma yra tik 13 metrų mažesnis, šokta iš 220 metrų (720 pėdų) aukščio. Šis šuolis atliktas nuo Verzasca užtvankos viršaus netoli Locarno, Šveicarijoje.

„Guinness“ rekordų knygoje fiksuojami tik tie šuoliai, kurie atlikti nuo nejudančių objektų, kad būtų užtikrintas matavimo tikslumas. Tačiau Džonas Kocklemanas 1989 m. Kalifornijoje užfiksavo 670 m (2200 pėdų) šuolį iš oro baliono Kalifornijoje. Kitas drąsuolis 1991 m. Andrew Salisbury šoko iš 2700 m (9000 pėdų) iš sraigstasparnio virš Kankuno. Po to jis saugiai nusileido su parašiutu.

Dar vienas komercinis šuolis, vėl pagerinęs rekordą, vyko prie Karališkojo tarpeklio tilto Kolorade, kurio aukštis  – 321 metras (1053 pėdos). Po to, 2007 m. drąsuolis dar kartą iššoko iš 251 m aukščio nuo Naujosios upės tarpeklio tilto.

suolis-virve

Šuolis nuo tilto, Katapulta ir kiti šokimo būdai

Šuolis nuo tilto
Tai pats paprasčiausias ir žinomiausias būdas šokti su virve. Šuolis galima tiek iš mažesnio, tiek ir iš didesnio aukščio. Žinoma, pojūčiai, aplankantys praradus žemės pojūtį po kojomis, būs tikrai įspūdingi ir gniaužiantys kvapą.

Katapulta (atvirkštinė guma)
„Katapultoje“ („Reverse Bungee“ arba „Bungee Rocket“) šuolis prasideda ant žemės. Šuolininkas yra pritvirtinamas, virvė ištempiama, tada atleidžiama ir šuolininkas staigiai šauna į dangų. Dažnai šiam šuoliui naudojamas kranas arba keltuvas, nes tokiu būdu supaprastinamas laido ištempimas ir dalyvio nuleidimas ant žemės.

Batutas
„Bungy batute“ naudojami elementai – šokdynė ir batutas. Šuolininkas atsistoja ant batuto, prie kūno pritvirtinamas šokdynė su virvelėmis, kurios prilaiko kūną. Be to, šios virvės dar papildomai pritvirtinamos prie abiejų batuto pusių. Kai šuolininkas ima šokinėti, šokdynė išsitempia ir leidžia pakilti į didelį aukštį.

Bėgimas
„Bungee Running“ ne toks ekstremalus laiko praleidimo būdas, bet tikrai labai įdomus. Bėgikas su gumine virve pritvirtinamas prie batuto. Tada dalyvis iš visų jėga ima bėgti tolyn nuo batuto. Virvė išsitempia ir neatlaikius jėgos, bėgiką bloškia atgal į batutą.  Šią veiklą dažnai galima rasti mugėse ir karnavaluose, ją dažniausiai mėgsta vaikai.

suolis-su-virve-nuo-triju-mergeliu-tilto

Rampa
Dvi guminės virvelės yra surišamos aplink dalyvio liemenį. Tos guminės virvutės yra sujungtos su plieniniais kabeliais, kurie slenka metaliniu skersiniu, šokinėjant aukštyn žemyn.

Šokimas į tinklą
Šis šuolis vyksta be gumų – dalyvis tiesiog šoka į apačioje patiestą tvirtą tinklą. Žinoma, šį šokimo būda nuo aukštų pastatų praktikuoja tik mokymus perėję ir nemažai praktikos įgiję ekstremalai.