Kaitavimas Lietuvoje

Kaitavimas Lietuvoje

Ir kokių tik sporto šakų nėra šiandieną! Akrobatinis skraidymas, kartingai, golfas, šuoliai su virve, kriketas, šaudymas iš lanko ir begalės kitų, kuriems išvardinti prireiktų keletas valandų. Bet ar kada nors svajojote skristi virš vandens? Taip taip, perskaitėte gerai, skristi virš vandens kaip tai darė net pats Barack Obama. Tikriausiai svarstote, kas tai per užsiėmimas? Ogi aitvarų sportas, taip pat žinomas kaip kaitavimas. Tai sporto šaka, kuria užsiima jauni ir vyresni, pradedantieji ir patyrę sportininkai, mėgėjai. Norime pasakyti, jog kaitavimas Lietuvoje ir bet kurioje kitoje šalyje yra populiarus laisvalaikio praleidimas bet kurio amžiaus grupėms, tad nerimauti dėl to, jog fizinės jėgos gali pakišti koją – visai neverta.

kaitai-lietuvoje

Kaitavimas – kas tai?

Tiesa, vis dar pasitaiko atvejų, kai ištarus žodį kaitavimas, ne visi supranta, apie ką kalbama, tačiau ne paslaptis ir tai, kad pastaraisiais metais ši individuali sporto šaka tampa vis populiaresnė ne tik visame pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Taigi, kas tas kaitavimas? Tiesą sakant, tai gana paprasta: kaituojant prie jūsų pritvirtinamas aitvaras ir lenta ant kojų, o jūs, naudodamiesi vėju, skrodžiate vandens paviršiumi. Šis sportas leidžia greitai progresuoti, o geriausia tai, kad juo galima užsiimti bet kuriomis sąlygomis.

Pradėti kaituoti galima sulaukus septynerių metų – tai minimalus amžius. Nors kaitavimas itin populiarus įvairių sričių ir įvairaus amžiaus grupėse, tačiau pastebima, kad dauguma pradedančiųjų yra visiškai naujokai vandens sporto ar burių naudojimo srityje. Svarbiausia yra technika. Būtent ji yra išlavinama praktikuojantis ir itin smagiai leidžiant laiką vandenyje. Daugelis mano, jog kaitavimas – sportas, keliantis grėsmę ir pavojų sveikatai. Taip, tai ekstremalus sportas, tačiau šiandieną jis yra pasiekęs tokį lygį, jog viskas yra žymiai paprasčiau ir saugiau nei tai buvo kaitavimo pradžioje. Tiesa, tik reikia praktikuoti tai atsakingai ir nepervertinant savo jėgų.

Kaitai ir kita įranga

Šis vandens sportas žavi ne vieną dėl galimybės tiesiogiai prisiliesti prie gamtos. Vandens ir vėjo apsuptyje, pasijusite tarsi ir vėl kažką naujo atradę, patyrę ir išgyvenę. Kaituojant jums teks išmokti viena koja žengti drauge su vėju ir vandeniu, tapti geriausiais draugais. Būtent dėl to yra labai svarbu suprasti vėją, žinoti, ką daryti užklupus kritinėms situacijoms ir kokią įrangą naudoti.

  • Life jacket (gelbėjimosi liemenė), board (lenta), helmet (šalmas) – įranga, kuriai detalesnio paaiškinimo nereikia, kam ji skirta ir kodėl ji yra būtina.
  • Kite (aitvaras) yra sparnas, kuris traukia jus ir padeda važiuoti ant vandens. Jų yra įvairių formų ir dydžių, priklauso nuo vėjo ir jūsų praktikuojamo stiliaus.
  • Kaitai yra dviejų rūšių. Pirmieji – pripučiami jėgos aitvarai, antrieji – foil‘ai.
  • Bar (kaito valdymo bar‘as) – dažniausiai kaitavimui skirtas bar‘as turi keturias arba penkias linijas, kurios yra prijungtos prie aitvaro ir leidžia nukreipti aitvarą į dešinę ar kairę pusę. Tai kaitų valdymo sistema.
  • Harness (diržai) yra dviejų tipų. Pirmasis tipas – sėdynės diržai, dažniausiai pasirenkami jėgos aitvarų mokyklose pradedantiesiems, nes jie yra žemiau juosmens, o pagrindinis diržų korpusas yra išdėstytas aplink aitvaro klubus. Antras tipas – juosmens diržai, kurie neturi kojų dirželių ir yra labiau pritaikyti šokinėjimui.
  • Safety leash (saugos pavadėlis) – tai vienas iš svarbiausių įrangos detalių. Ją turėtumėte turėti visada be jokių išimčių. Šis pavadėlis nėra diržų dalis, jis yra prijungtas prie jūsų diržų ir strypo prie jūsų vadinamosios „vištienos kilpos“.
  • Wetsuit (hidrokostiumas) – speciali apranga, skirta pramogoms bei plaukimui vandenyje. Dėl jo derėtų iš anksto pasitarti su savo mokykla, ar šis kostiumas yra suteikiamas, ar reikia įsigyti patiems.

Pirmiausia, aitvarą mokysitės leisti sausumoje, ir vos tik jausitės užtikrinti valdyti aitvarą, ateis laikas lentai, o tai reiškia, kad esate pasiruošę žengti pirmuosius savo metrus ant vandens, o vėliau, gal net ir pirmuosius šuolius?

Kaitavimas. Plaukiojimo technika

Kiekvienas patyręs sportininkas lengvai atsakytų į klausimą, kokia yra geriausia technika mokytis vienos ar kitos sporto šakos. Bet tam reikia pralieti ne vieną prakaito lašelį, norint būti savo srities specialistu, todėl norime ir jums atskleisti, kokia yra ta paslaptis, norint išmokti kaituoti?

Numanome, jog tikitės konkrečios instrukcijos ir patarimų. Jei taip, turime nuvilti, nes stebuklingos technikos čia nėra. Ar tai reiškia, kad galima plaukti bet kaip ir bet kada? Žinoma, kad ne. Pamokos pradedantiesiems yra būtinos ir privalomos, norintiems išmokti saugiai ir tinkamai plaukioti jėgos aitvarais. Griežtai draudžiama tiesiog nusipirkti visą reikiamą įrangą ir tiesiai stačia galva nerti į vandenį. Ne ne ne, to nedarykite, kad ir kaip manysite, jog esate puikus plaukikas ir artimas vandens sportui. Jums būtinai pirmiausia reikia gero instruktoriaus. Jis ne tik jums padės atsistoti ant lentos, bet ir suteiks jums būtinų saugos žinių. Nesusipažinus su sauga, galite pakenkti ne tik sau, bet ir kitiems, tiek vandenyje, tiek paplūdimyje. Tokių kursų metu būsite supažindinti, kaip tinkamai pasirinkti aitvarą, palyginti su vėju bei gebėsite numatyti visus galimus pavojus paplūdimyje. Štai keletas patarimų, į ką reikėtų atkreipti dėmesį:

  • Prieš pradedant kaitavimą, svarbu patikrinti oro sąlygas;
  • Griežtai rekomenduojama nesileisti kaituoti esant atšiauriam orui arba kai skelbiamas stiprus vėjas;
  • Įprastai pradedantieji gali kaituoti nuo dvylikos (22 km / h) iki trisdešimt (55 km / h) mazgų, o pučiant daugiau nei trisdešimt mazgų – keliate sau pavojų;
  • Atvykus į vietą kur kaituosite, įvertinkite pačią vietą ir vėjo kryptį, kad nustatytumėte galimus pavojus ir sumažintumėte riziką: plaukimo vieta, aitvarų zona, rifai, srovės, valtys, plūdurai, vėjo būklė, gelbėjimo tarnyba ir kita.

kaitavimas-lietuvoje

Kaitavimas Lietuvoje

Tai, kad kaitavimas yra itin atsakingas ir rimtas sportas, visi jau įsitikinome. Žinome ir tai, kad galėtume kaituoti reikia atitinkamos įrangos ir atsakingumo. Kai savo bagaže turime tai, laikas pasidomėti, kur geriausia tai daryti Lietuvoje?

Galime tik pasidžiaugti, kad kaitavimas Lietuvoje taip pat atrado savo vietą po saule ir sulaukia nemažai šio vandens sporto entuziastų. Visi šio sporto fanatikai, norintys kaituoti Lietuvoje, turėtų vykti į pajūrį, nes čia – geriausios sąlygos kaitavimui. Kitas klausimas – kur konkrečiai pajūryje? Keliaukite į Juodkrantę. Joje kaitavimas vyksta tiek jūroje, tiek mariose. Na, o kaitavimas Drevernoje, Ventės rage, Svencelėje labiausiai patiks tiems, kurie žengia dar tik pirmuosius kaitavimo žingsnius. Čia jus pasitiks nedidelės bangos bei tolygus vėjas, kuris tikrai jūsų neišgąsdins taip, jog po pirmo bandymo užmirštumėte kaitavimą visiems laikams.

„Bulių Sala“

Pajūris gali vieniems būti per toli. Todėl kaitavimas Lietuvoje yra pasiekiamas ir Vilniaus rajone, Riešėje. Čia įsikūrusi kompanija MB „Bulių Sala“, jus pasitiks su šaunia komanda, kuri yra pasirengusi padėti bet kuriame klausime. Jie taip pat pasirūpins ir jūsų įrangą. Tiesa, ją galima išsinuomoti už papildomą mokestį, bet kaip jie patys teigia: čia gyvena „draugiškiausios kainos“. Jei susidomėjote „Bulių Sala“, daugiau informacijos galite rasite internetinėje svetainėje www.buliusala.lt.

„Kintų kaitų klubas“

Dar vienas kaitavimo centras Lietuvoje yra įsikūręs Kintuose, Šilutės rajone. „Kintų kaitų klubas“ žavi tuo, jog jis siūlo savo potencialiems klientams ne tik įprastas kaitavimo pamokas, bet ir yra parengę programą „Neįgaliesiems“. Džiugu, jog jų programoje galima pasirinkti pamokas pradžiamoksliams ir net įsigyti sezono bilietą, kuris reiškia neribotas pamokas iki tol, kol tapsite savarankiškas (inventoriaus nuoma sezonui jau įskaičiuota). Detalesnė informacija prieiga internetu www.kaitavimocentras.lt.

kaitai

Kaitavimo pamokos

Jeigu turite pažįstamų ir žinote, jog jie velniškai norėtų išbandyti kaitavimą, tačiau jiems trūksta to mažo paskatinimo, visada galite padovanoti kaitavimo pamokas. Dovanų kuponus galite rasti internetinėje svetainėse www.kaitavimas.lt bei www.geradovana.lt, kuriose siūloma įsigyti įvairaus tipo dovanų kuponus: nuo pažintinio kaitavimo kurso iki vienos dienos kaitavimo kurso pradedančiajam.

Štai ir atsakėme į klausimą, kas yra kaitavimas bei kur tuo galima užsiimti Lietuvoje. Tikimės, jog šio straipsnio informacija jus paskatins išbandyti kaitavimą ir atrasti naujus potyrius savo gyvenime. Tik nepamirškite, kad nepaisant to, kad ir koks gabus esate, pirmiausia, turite lankyti pamokas profesionalioje kaitavimo mokykloje, nes jos yra būtinos kiekvienam pradedančiajam, kad tinkamai išmoktumėte šios ekstremalios sporto šakos.