Category Archives: Vasaros pramogos

kalnu-dviratininkas

Kaip žinia, kalnų dviračiai (kitaip dar žinomi kaip MTB dviračiai) yra skirti važinėtis kalnais, o tai reiškia, kad jie ne tik turi tam tikrų panašumų su kitais dviračiais, bet juose yra ir tokių funkcijų, kurios yra skirtos padidinti patvarumą bei našumą nelygioje vietoje. Būtent dėl šios priežasties kalnų dviračiai yra žymiai sunkesni, juos sudėtingiau valgyti ir ne tokie praktiški pasirinkus jais riedėti lygiu paviršiumi. Šiais dviračiais įprasta ne tik važinėtis laisvalaikiu, bet kas nestokoja adrenalino jausmo, gali dalyvauti įvairiose lenktynėse, kurios vyksta kalnuose, dykumuose arba uolose. Daugiau ekstremalių pramogų: Kaitavimas Lietuvoje, Snieglentės, Šuolis su virve.  MTB dviračiai ir jų specifikacija Specialiai suprojektuoti kalnų dviračiai buvo naudojami nuo 19-to amžiaus pabaigos, o pirmosios pasaulinės jų rungtynės įvyko 1950-siais metais. Tai nėra visiškai naujiena šiandieną, tačiau yra keletas dalykų, į ką reikia atkreipti dėmesį, ketinant įsigyti kalnų dviratį. 26 colių kalnų dviratis Pradėkime nuo 26 colių kalnų dviračio. Tai pirmieji su tokio…

Read more

Kaitavimo-pamokos

Ir kokių tik sporto šakų nėra šiandieną! Akrobatinis skraidymas, kartingai, golfas, šuoliai su virve, kriketas, šaudymas iš lanko ir begalės kitų, kuriems išvardinti prireiktų keletas valandų. Bet ar kada nors svajojote skristi virš vandens? Taip taip, perskaitėte gerai, skristi virš vandens kaip tai darė net pats Barack Obama. Tikriausiai svarstote, kas tai per užsiėmimas? Ogi aitvarų sportas, taip pat žinomas kaip kaitavimas. Tai sporto šaka, kuria užsiima jauni ir vyresni, pradedantieji ir patyrę sportininkai, mėgėjai. Norime pasakyti, jog kaitavimas Lietuvoje ir bet kurioje kitoje šalyje yra populiarus laisvalaikio praleidimas bet kurio amžiaus grupėms, tad nerimauti dėl to, jog fizinės jėgos gali pakišti koją – visai neverta. Kaitavimas – kas tai? Tiesa, vis dar pasitaiko atvejų, kai ištarus žodį kaitavimas, ne visi supranta, apie ką kalbama, tačiau ne paslaptis ir tai, kad pastaraisiais metais ši individuali sporto šaka tampa vis populiaresnė ne tik visame pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Taigi, kas tas…

Read more

riedlenciu-triukai

Daugelis išgirdę žodį riedlentės, pagalvoja, jog tai – tik vienas iš būdų pasivažinėti. Tiesa ta, kad tai daugiau. Riedlenčių sportas yra ne tik aktyvi pramoga, bet ir gyvenimo būdas. Per pastaruosius šešiasdešimt metų riedlenčių sportas patyrė tam tikrą revoliuciją, kuri tęsiasi ir šiandieną. Banglentininkams padėjus pagrindą riedlenčių sportui pastarasis tapo daugelio žmonių ne tik vienu mėgstamiausiau laisvalaikio praleidimo būdu, bet ir darbu bei hobiu. Kiekvienas jų reikalauja ne tik tinkamos įrangos pasirinkimo, bet ir esminių žinių apie pačias riedlentes. Riedlentės ir jų priežiūra Kaip ir kiekvienas naujas pirkinys, taip ir naujai įsigyta riedlentė reikalauja priežiūros. Tinkamai ją prižiūrėdami – prailginsite jos tarnavimo laiką. Svarbiausias patarimas – neleisti jai sušlapti. Taip pat stenkitės nenumesti, nes priešingu atveju – gali susigadinti ir sutrupėti kaladėlė. Labai svarbu nepalikti jos lauke: drėgmė ir lietus gali pažeisti guolius ir pačią medieną. Tokiu atveju riedlentės denis prisigeria vandens ir tuomet yra prarandamas lankstumas. Riedlentė taip pat…

Read more

vandens-motociklai

Svarstydami, ką galėtumėte nuveikti karštą vasaros dieną, neretai susimąstote apie vandens pramogas. Pastarosios gali būti labai įvairios, tačiau viena įdomiausių ir labiausiai kvapą gniaužiančių – pasiplaukiojimas vandens motociklu. Nors vandens motociklai iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti kaip ypač ekstremalus laisvalaikio praleidimas, tačiau neapsigaukite, tai saugus ir naujus potyrius, jūsų dar neįgyvendintų patirčių sąraše, suteikianti pramoga. Vandens motociklų istorija 1965-ieji metai yra data, kuri siejama su vandens motociklų istorijos pradžia. Šiais metais amerikietis Claytonas Jakobsas, kuris buvo motokroso lenktynininkas, sukūrė pirmąjį vandens motociklo prototipą. Amerikietis jame įtaisė vandens turbiną ir vidaus degimo variklį aliuminiame korpuse. Verta pastebėti, kad pirmųjų vandens transporto priemonių atsiradimą galima sieti ir su Europa. Yra teigiama, jog pastaroji dešimtmečiu ankščiau taip pat gamino vandens transporto priemones, tačiau jos labiau priminė asmeninį laivą nei vandens motociklą, nors ir buvo vadinamos vandens motociklais. „Amanda“ – pirmoji vandens transporto priemonė Žvilgsniui nukrypus į 1955-uosius metus, juose rasime informacijos apie dar…

Read more

pripuciamos-irklentes

Už lango plieskiant kaitriai vasaros saulei sunku nusėdėti darbo vietoje, o po darbų visiškai nesinori grįžti į tvankų butą. Todėl nieko keisto, kad iš troškiomis dulkėmis apsipylusio miesto visi traukia arčiau gamtos, atsigaivinti prie vandens telkinių, kurių mūsų šalyje tikrai netrūksta. Populiarumo pagreitį įgaunančios irklentės – sportas, kuris neturi nei amžiaus, nei svorio apribojimų. Džiugu, kad tautiečiai darosi vis mažiau konservatyvūs – ne tik ilsisi gulėdami prieš saulutę, bet ir išbando įvairias vandens pramogas. Pastaruoju metu Lietuvoje ypač sparčiai populiarėja irklenčių sportas. Tai smagus ir paprastas būdas pramogauti ant vandens, nereikalaujantis specialaus pasirengimo ir neturintis nei amžiaus, nei svorio ribojimų. Todėl jau mažai ką stebina prie automobilio bagažinės šalia dviračių įtaisyta irklentė.  Trumpa irklenčių istorija Manoma, kad pirmosios irklentės arba angliškai SUP (stand up paddleboarding) kilusios iš Peru salos, kurioje aptikti senosios civilizacijos pėdsakai – archeologų rastose keraminių indų duženose. Ant jų išraižytuose paveiksluose vaizduojami nedideles nendrines valteles irkluojantys žvejai.  Na, o…

Read more

vandenlenčių-sportas

Vandenlenčių sportas – tai aktyvus jėgos ir koordinacijos reikalaujantis vandens sportas. Šio sporto esmė – žmogus, stovėdamas ant vandenlentės (speciali lenta su kojų apkaustais) yra tempiamas vandeniu su motorine valtimi ar specialiais trosais. Viena įdomiausių šio sporto ypatybių – ore atlikti įvairiausius triukus. Vandenlenčių sportas buvo sukurtas derinant vandens slidžių, snieglenčių ir banglenčių sportą, todėl jeigu mokame slidinėti su snieglente, tikriausiai puikiai pavyks ir čiuožti vandeniu su wakeboard’u. Taigi, vasarą wake parkai puikiai atstoja žiemos snieglenčių sportą, o būriuotojams ir kitiems vandens pramogų entuziastams – vėjo trūkumą. Pasakojama, jog banglentininkai esant ramiai jūrai, negalėdo plaukioti ir ieškojo naujų būdų kaip pažaboti didžiuosius vandenis. Taip kilo naujojo sporto idėja.  Šio sporto idėja buvo paprasta – iš pradžių norėta išsilaikyti ant banglentės, kai tave traukia, pavyzdžiui, su kateriu ar vandens motociklu. Vis dėlto išsilaikyti ant banglentės būdavo labai sunku, todėl ją tobulinant atsirado speciali tam sportui skirta lenta – vandenlentė. Wake parkai…

Read more

oro-balionas

Neišdildomi įspūdžiai ne bet kur, o ore! Jeigu šuolis su parašiutu dar per baisus, šok į oro balioną ir mėgaukis svaiginančiais potyriais. Skrydis oro balionu neabejotinai taps vienu įsimintiniausių ir tikrai neužmirštamu nuotykiu jūsų gyvenime. Seniai svajojote šią pramogą išbandyti, tačiau nežinote kur? Norime su jums pasidalinti pačiais įspūdingiausiais skrydžiais oro balionu Lietuvoje! Oro balionai ir jų atsiradimo istorija Skrydis oro balionu – tai veikla su tūkstančiais naujų nuotykių ir emocijų. Nesvarbu, ar tai senamiesčio vaizdai, ar vešlūs ežerai ir dykuma, ši patirtis leidžia išvengti kasdienybės ir išlaisvinti svajones. Palieskite medžių viršūnes ir skirskite virš debesų! Kad skrydis oro balionu suteikia nepamirštamų įspūdžių – tikra tiesa, tačiau ar žinote, kada įvyko pirmasis skyrdis oro balionu? Pirmiejį šį išradimą sukūrė garsieji prancūzų broliai Žozefas ir Etjenas Mongolfjė. Kad oro balionai sukurs tokią revoliuciją net jie nesvajojo. Vienam iš brolių pastebėjus, jog šalia židinio padžiauti marškiniai prisipildo oro ir kylą į viršų,…

Read more

7/7