Nors šiandieną viską galima atlikti pasitelkus išmaniuosius įrenginius, tačiau tikroji klasika, kaip ir visais laikais, išlieka klasika ir populiari bet kuriame amžiuje. Taip yra ir su stalo žaidimais. Internetas tiesiog lūžta nuo įvairiausių žaidimų, kuriuos, kartais, daug lengviau išmokti už bet kurią kitą veiklą, tačiau geriausi stalo žaidimai visada bus pirmoje vietoje norint smagiai ir turiningai praleisti laiką su savo artimaisiais. Šių stalo žaidimų pasirinkimas toks pats platus ir įdomus kaip ir internetiniai žaidimai, todėl populiariausi stalo žaidimai ir ne tik – toliau straipsnyje.
Populiariausi ir geriausi stalo žaidimai
Stalo žaidimai, kortų žaidimai puikiai tinka tiek leisti laiką su draugais, tiek su savo šeimos nariais. Tiesa, vieni stalo žaidimai yra sudėtingesni, kiti – lengvesni, todėl pristatome populiariausius stalo žaidimus, kad atrastumėte tą vienintelį. Populiariausi ir visų laikų geriausi stalo žaidimai:
„Pandemic“
Stalo žaidimų TOP viršūnėje puikuojasi žaidimas „Pandemic“. Jame gali žaisti nuo dviejų iki keturių žaidėjų, kurie yra aštuonerių metų bei vyresni. Įprastai žaidimas trunka apie keturiasdešimt penkias minutes. Šis stalo žaidimas remiasi bendradarbiavimu, kuriame visi žaidėjai privalo dirbti kartu, kad įveiktų patį žaidimą, o ne konkuruotų tarpusavyje. Tai vienas geriausiai parduodamų visų laikų stalo žaidimų, taip pat daugiausiai atsiliepimų sulaukęs žaidimas mėgėjų svetainėje „Board Game Geek“.
„Gloomhaven“
Daugybė populiariausių šiuolaikinių stalo žaidimų atitrūko nuo kovos ir konfliktų, o vietoj toj žaidimų temos pasirinktos daug platesnės ir suprantamesnės. Toks yra ir žaidimas „Gloomhaven“. Jis panardins jus į požemių šliaužiojimą bei žaidėjo lygio taktinę kovą. Šio stalo žaidėjai teigia, kad „Gloomhaven“ yra daugiau nei tiesiog beprotiškas smurtas. Pastebėsite, kad jis pasakoja besivystančią, besišakojančią istoriją, kurią žaidėjai išgyvena žaidimo metu. Šis bestseleris yra laikomas vienu geriausių kada nors sukurtų žaidimų. Jį gali žaisti nuo vieno iki keturių žaidėjų, kurių amžius keturiolika ir daugiau, o pats žaidimas trunka nuo šešiasdešimt iki šimto dvidešimt minučių.
„Catan“
„Catan“ stalo žaidimas taip pat papildo populiariausių stalo žaidimų sąrašą, kuris žaidžiamas dviejų ar keturių žaidėjų. Jame reikia varžytis dėl išteklių rinkimo ir didžiausių gyvenviečių išgalvotoje Katano saloje. Pats žaidimas trunka maždaug vieną valandą. Čia žaidėjai atvyksta kaip naujakuriai į Katano salą, kurioje gausu medienos, akmens, molio, kviečių ir avių. Būtent šiuos išteklius žaidėjai ir turi rinkti ridendami kauliukus. Vėliau sudaromi sandoriai su varžovais, gyvenvietės plėtojamos į miestus, tiesiami keliai.
„Ticket to ride“
„Ticket to ride“ yra dar vienas populiariausių šiuolaikinių stalo žaidimų. Jo buvo parduota daugiau nei per dešimt milijonų kopijų ir toliau išleidžia priedus. Pasirinkę žaisti šį žaidimą, jūs turėsit rinkti korteles ir išleisti, kad ant lentos galėtumėte padėti traukinius, o šie reikalingi tam, kad būtų užmegzti ryšiai tarp miestų. Šis žaidimas yra paprastas, bet įtraukiantis, kurio veiksmas vyksta Jungtinėse Valstijose. Tiesa, vėlesni žaidimo leidimai išplito į daugelį kitų pasaulio šalių.
„Codenames“
„Codenames“ stalo žaidimas puikiai tiks tiems, kas planuoja žaidimų naktį. Žaidėjų skaičius svyruoja nuo dviejų iki aštuonių, žaidžiama apie penkiolika minučių. Žaidėjai turi susiskirstyti į dvi komandas. Vienas žaidėjas iš kiekvienos komandos pateikia vieno žodžio užuominas savo komandos draugams, bandydamas susieti kelis. Tada komandos draugai bando atspėti kodinius pavadinimus. Žaidimas neužtrunka labai ilgai, apytiksliai penkiolika minučių, tad jis tikrai neprailgs.
„7 Wonders”
„7 Wonders” žaidimą įkvėpė civilizacija ir panašūs strateginiai žaidimai. Žaidėjai jame valdo civilizaciją ir konkuruoja su kitais žaidėjais įvairiose srityse. Priima svarbius žaidimui sprendimus tokius kaip, ar išplėsti savo infrastruktūrą, ar surinkti didelę armiją, ar tyrinėti mokslus. Šį žaidimą galite rasti dviejų versijų, kurios abi yra populiarios. Žaidime yra gausu įvairios reikšmės kortų. Vienos iš jų turi tiesioginį poveikį, kitos – suteikia premijų ar nuolaidų būsimiems pirkiniams. Galima gauti ir karinės jėgos, kad nugalėtumėte savo kaimynus, o dar kitos kortelės atneša pergalės taškus. Galima žaisti nuo dviejų iki septynių žaidėjų iki trisdešimt minučių.
„Wingspan“
„Wingspan“ pirmą kartą buvo išleistas 2019-siais metais. Paukščių prieglauda tema paremtas žaidimas tiesiog pribloškė stalo žaidimų publiką. Šis konkurencingas žaidimas skatina rinkti žetonus, skirtus maistui, naudojant pasirinktus kauliukus paukščių lesyklėlės kauliukų bokšte. Čia galima padėti kiaušinius, pasitelkus įspūdingas kiaušinių miniatiūras. Laimi tas žaidėjas, kuris surenka daugiausiai taškų po keturių raundų.
„Azul“
Kai buvo išleistas stalo žaidimas „Azul“ , jis buvo pasitiktas audringai ir turėjo įtakos kitiems stalo žaidimams. Jame sujungiama daugybė žaidėjams patinkančių dalykų tokių kaip piešimas, gražūs komponentai, o kiekvienas pasirinkimas – privers susimąstyti. Žaidime „Azul“ žaidėjai braižo spalvotas plyteles iš tiekėjų į savo žaidėjo lentą. Vėliau turo metu renka taškus pagal tai, kaip jie padėjo plyteles, kurios papuošė rūmus. Papildomi taškai skiriami už konkrečius modelius ir komplektus, o iššvaistytos atsargos kenkia žaidėjo rezultatui.
„Splendor“
Stalo žaidimų TOP sąrašą papildo ir dar vienas žaidimas – „Splendor“. Jį galima žaisti nuo dviejų iki keturių žaidėjų, kurių amžius yra dešimt ir vyresni. Jo žaidėjai yra Renesanso epochos pirkliai, bandantys nusipirkti brangakmenių kasyklų, susisiekimo priemonių, parduotuvių – visa tai tam, kad įgytų kuo daugiau prestižo taškų. Šiame žaidime yra taip: reikia siekti būti kuo daugiau turinčiam turtų, nes šiuo atveju yra didesnė tikimybė, kad jus aplankys kilmingasis, o šis apsilankymas dar labiau padidins jūsų prestižą.
„Scythe“
Metas susipažinti su žaidimu „Scythe“. Šis stalo žaidimas susijęs su neramumais, kurie pasaulį apgaubė 20-tojo dešimtmečio Europoje. Pirmojo didžiojo karo pelenai vis dar temdo sniegą. Kapitalistinis miestas-valstybė žinoma tiesiog „Gamyklos“ vardu, kuri kurstė karą šarvuotais mechanizmais. „Scythe“ žaidime jums reikės kurti variklius, o visas veiksmas vyksta ūkininkavimo ir karo, sudaužytų širdžių, naujovių ir narsumo laikais. Kiekvienas žaidėjas atstovauja vieną iš penkių Rytų Europos grupuočių, kurios bando užsidirbti savo turtus ir pretenduoja į savo frakcijos akcijų paketą žemėje aplink paslaptingą gamyklą.
Žaidėjams reikia tvirtų ir gudrių kariūnų gebėjimų, nes jiems reikia užkariauti teritorijas, samdyti naujus darbuotojus, rinki išteklius, pritraukti kuo daugiau gyventojų į kaimą. Šis žaidimas laiko atžvilgiu vienas iš ilgesnių, kuris trunka nuo devyniasdešimt iki šimto penkiolikos minučių, o žaisti galima nuo vieno iki penkių žaidėjų. Rekomenduotinas amžius – keturiolika ir vyresni.
Stalo žaidimai vakarėliams
Stalo žaidimai vakarėliams iš tiesų puiki pramoga, kai iki galo nesugalvoji kuo užimti svečius. Pasijuok, pasilinksmink ir praleisk smagiai laiką su šiais populiariausiais ir geriausiais stalo žaidimais vakarėliams.
„Wavelength“
Neįprastas komandinis „Wavelength“ žaidimas įdomus tuo, kad jame turėsite pasukti didelį ratuką stalo viduryje taip, kad pabandytumėte išsiaiškinti, kur tarp dviejų skalės pusių tinka raktas. Tada, pagal užuominų kortelę, žaidėjai turi leisti komandos nariams pasukti raktą, kur yra atsakymas. Žaidimas džiugina tuo, kad visi pasaulį mato skirtingai, o atskleidus kiekvieną atsakymą, prasideda puikus pokalbis apie tai, kaip visi klydo.
„Times‘s up: title recall“
„Times‘s up: title recall“ žaidėjus kviečia atspėti knygų, filmų, dainų ir kitų pavadinimus. Žaidėjai bando priversti savo komandos draugus atspėti tą patį titulų rinkinį per tris raundus. Kiekviename ture vienas komandos narys stengiasi, kad komandos draugai per 30 sekundžių atspėtų kuo daugiau titulų.
„Decrypto“
Stalo žaidimai vakarėliams būtina turėti žaidimą „Decrypto“. Žaidėjai šiame žaidime konkuruoja dvejose komandose, kurių kiekviena bando teisingai interpretuoti užkoduotus pranešimus, kuriuos jiems pateikė jų komandos nariai. Jiems reikia tuo pačiu nulaužti kodus, kuriuos perima iš savo priešininkų.
„Just One“
Jei pasiilgote stalo žaidimų, kuriuose reikia bendradarbiauti, tuomet griebkite žaidimą „Just One“. Dirbant komandoje, siekiame atrasti kuo daugiau paslaptingų žodžių. Raskite geriausią patarimą, kaip padėti savo komandos draugui, būkite unikalūs, nes visi identiški įkalčiai – atšaukiami.
Kiekvienais metais išleidžiama daug įvairių stalo žaidimų. Vieni iš jų – atranda savo auditoriją, kitiems – tenka garbingai užleisti vietą ir luktelti, kol bus favoritai taip pat. Tiesa ta, kad niekas geriau nei stalo žaidimai nesujungia draugų ir šeimos. Daugeliui žaidėjų populiariausi stalo žaidimai ar geriausi stalo žaidimai tampa geriausi draugai praleisti laisvalaikį. Dar kiti žaidimai, tokie kaip stalo žaidimai vakarėliams, nugula į stalo žaidimų kolekcijas ir džiugina bene kasdien.
Dažniausiai užduodami klausimai
Kokie stalo žaidimai šiuo metu yra patys populiariausi?
Vieni populiariausių stalo žaidimų šiuo metu yra: „Pandemic“, „Gloomhaven“, „Catan“, „Ticket to ride“, „Codenames“, „7 Wonders”, „Times‘s up: title recall“, „Just One“.
Nuo kelių metų galima žaisti stalo žaidimus?
Dažniausiai stalo žaidimai skirti vaikams nuo 6 ir daugiau metų amžiaus.