Kalnų slidinėjimas Italijoje, Lenkijoje ir kitur

Kalnų slidinėjimas Italijoje, Lenkijoje ir kitur

Kalnų slidinėjimas kaip ir daugelis kitų sporto šakų – sportas, skirtas ne tik parodyti žmogaus gebėjimą kirsti finišo liniją maksimaliu greičiu, bet ir puiki pramoga visai šeimai. Šio aktyvaus sporto tikslas yra slysti žemyn iš anksto numatytu šlaitu, dideliu greičiu (kai kuriais atvejais net pasiekiant 130 kilometrų per valandą greitį) ir minimaliu posūkiu, kad pasiektų tą finišo liniją. Kai kalnų slidinėjimas Italijoje, Lenkijoje, Austrijoje, Prancūzijoje ar bet kuriame kitame slidinėjimo kurorte pasirenkamas tiesiog kaip pramoga, siekiama užtikrinti gerą laiką ir įsimintinas akimirkas.

slidinejimas-lenkijoje-zakopaneje

Kur geriausia slidinėti?

Lietuvių ypač pamėgtos šalys yra Lenkija, Austrija, Italija, Prancūzija. Daugiau apie slidinėjimo kurortes mūsų straipsnyje.

Ar sunku išmokti slidinėti kalnuose?

Kaip ir kiekviena aktyvi pramoga, taip ir slidinėjimas kalnuose reikalauja tam tikro pasiruošimo. Pradėkite mokytis mažesnėse trasose, o tada jau keliaukite į kalnus.

Kalnų slidinėjimas ir apranga

Kadangi kalnų slidinėjimas vyksta šaltesniuose kraštuose, todėl jums verta pagalvoti ir apie tinkamą aprangą. To reikia dėl to, kad jums būtų ne tik patogu ir šilta slidinėti, bet ir saugu nelaimingo atsitikimo atveju. Jūsų drabužiai turėtų būti lengvesni, nes papildomas svoris gali priversti jaustis nepatogiai. Taip pat pagaminti iš vilnos ar panašios, šilumą saugančios, prie kūno priglundančios medžiagos. Pirmiausia, patartina dėvėti ilgesnius apatinius, kadangi slidinėjant galite sušlapti, o kūnas turi išlikti šiltas viso slidinėjimo metu. Taip pat siūloma nešioti ilgomis rankovėmis marškinėlius su storu megztiniu ant viršaus, kurį galite susikišti į termo kelnes. Virš jų maukitės specialias kelnes, kurios apsaugos jus nuo fizinių sužalojimų. Galiausiai, mažiausios, bet svarbiausios jūsų slidinėjimo aprangos dalys yra pirštinės, kaklui skirti apdangalai, šalmas ir akiniai. Visi jie turi būti atsparūs vandeniui ir nepraleisti šilumos į išorę. Verta investuoti į brangesnę ir kokybišką aprangą, jei slidinėjimas jums yra tai, kuo ketinate užsiimti ateityje.

Slidinėjimas Lenkijoje ir kiti geriausi kalnų slidinėjimo kurortai

Nesvarbu, ar ieškote ekstremalių šlaitų šuoliams ar tiesiog tinkamos vietos pirmam jūsų slidinėjimui, užtikriname, kad visos jos atitiks net ir išrankiausio slidininko poreikius. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai išbandyti naujas trasas, kad galėtumėte pasirinkti sau tinkamiausią. Kaip žinia, pasaulyje egzistuoja ne viena tokia slidinėjimo trasa, todėl pateikiama geriausiai pasaulyje įvertintų slidinėjimo vietų sąrašą. Taigi, kokie kalnų slidinėjimo kurtortai yra patys geriausi ir populiariausi? Slidinėjimas Lenkijoje ypač pamėgtas mūsų tautiečių, tačiau yra ir daugiau labai puikių slidinėjimo trasų.

Zakopanė

Viena populiariausių krypčių yra Zakopanė ir slidinėjimo centras Tatruose. Sąlyginai nedideliu atstumu nuo Lietuvos esantis Zakopanės regionas yra itin populiarus tarp vietinių slidinėjimo entuziastų. Zakopanės regionas yra itin patogioje vietovėje, todėl nenuostabu, kad ir slidinėjimo centrų aplink yra nemažai. 

Austrija

Kita labai populiari lietuvių slidininkų kryptis yra Austrija. Nuostabiuose Austrijos žiemos kurortuose netruks pramogų ir tiems, kurie nori vieną kitą dieną  pailsėti ir atgauti jėgas, čia gausu puikių restoranų, barų, kavinių, sveikatingumo ir grožio centrų, kazino bei daugybė kitų pramogų.

Prancūzija

Jei norite ne tik patirti ekstremalių pojūčių, bet ir pasimėgauti įspūdingais gamtos vaizdais, turėtumėte nuvykti į Tignę, Prancūziją. Čia kalnų slidinėjimas jums patiks, nes šiame kurorte yra keletas geriausių tarpinių Alpių reljefo. Plačiau apie slidinėjimą Prancūzijoje.

Italija

Slidinėjimas Italijoje laikomas viena geriausių slidinėjimo krypčių ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Paslidinėję Italijos kurortuose žiemą įsitikinsite, kad milijonai kasmet atvykstančių turistų neklysta – trumpiausios eilės prie keltuvų, pasakiški kalnai, skaniausias itališkas maista ir audringiausios après-ski vakaronės jūsų atostogas pavers nepakartojamomis.

kalnu-slidinejimas-italijoje-alpese

Šveicarija

Dar viena įspūdinga šalis paslidinėti Europoje – Šveicarija. Slidinėjimas Šveicarijoje tikrai yra pasaulinio lygio, turinti vienų iš geriausių ir žinomiausių kurortų. Jos Alpės yra milžiniškos, bauginančios, todėl tiesa, kad slidinėjimas Šveicarijoje tinkamiausias labiau patyrusiems ir pažengusiems slidininkams.

Kanada

Keliaujant į vakarus, Kanadoje ne tik ideali temperatūra ištisus metus slidinėti, bet ir ši šalis turi vienus iš nuostabiausių pasaulio vaizdų, kurie tikrai yra nepaprastai kvapą gniaužiantys. Be to, Kanada dar pasižymi ir tuo, kad joje sumušami sniego rekordai vos ne kiekvienais metais, todėl sniego jums čia nepritruks.

JAV

Galiausiai, pakalbėkime apie Mamuto kalną Kalifornijoje, JAV. Mamuto kalnas yra vienas iš geriau žinomų slidininkų kurortų, dėl savo aukšto kalno aukščio, kuris atskleidžia Rytinių Sierų fantastiškus vaizdus. Geriausiai įvertinti kurortai daugiausia yra aptinkami Europoje ir Šiaurės Amerikoje. Tai puikiai tinka vietiniams gyventojams. Slidininkams, kurie gyvena už šių regionų ribų, gali būti sunku keliauti tolimesnes keliones pasimėgauti slidinėjimu, tačiau atstumas neturėtų jų riboti, nes praleistos akimirkos ten – neišdildomi įspūdžiai visam jūsų gyvenimui.

Šiltos pramogos

Kai kuriems kelionė į šaltus kraštus su šeima yra ne pati idealiausia pramoga. Tačiau ne visi žino, kad ir šaltuose kraštuose yra ir tokių veiklų, kurios yra skirtos šilumos mėgėjams. Dauguma, jei ne visi kalnų slidinėjimo kurortai, siūlo įvairių pramogų, kurios yra organizuojamos viduje, tad šaltis jus čia aplenks. Tai gali apimti atpalaiduojančią pirties procedūrą, ar net raminančią jogos klasę tiems, kurie aktyvesni ir mėgsta pajudėti. Jei esate vienas tų, kuris nemėgsta slidinėti, tai tuomet galite pasigrožėti įspūdingais vaizdais, būdami viešbutyje ar linksmindamiesi viena iš prieš tai paminėtų šiltų pramogų. Visi kurortai siūlo skaniai pavalgyti po slidinėjimo, prieš jį ar net vietoj jo. Tokio tipo kurortai siūlo nuvykti traukiniu į didžiausius kalnus, kur su jums artimais draugais ar tik šeima galėsite papusryčiauti, papietauti ar pavakarieniauti. Taigi tai yra galimybė pasimėgauti nuostabiais vaizdais, pajusti kurorto atmosferą neįžengiant kojos į pačius kalnus.

kitos pramogos kalnuose

Patarimai pradedantiesiems

Kiekvienas užsiėmimas reikalauja atitinkamų žinių, kad ši veikla būtų maloni ir saugi. Vienas iš svarbiausių patarimų, į kurį verta atkreipti dėmesį yra kūno masės paskirstymas ant pačių slidžių. Jis turi būti tolygus. Užsidedant slides ir jau slidinėjant yra būtina taisyklingai stovėti. Kitaip tariant, atkreipkite dėmesį į laikyseną, nes pasilenkus truputį į priekį, jūs lengvai subalansuosite ir kontroliuosite savo kūno svorį. O tai reiškia, kad jums bus lengviau, saugiau ir žymiai patogiau slidinėti. Tiesa, turėkite omenyje, kad jūsų kojos valdo slidžių sukimąsi, todėl slidinėjant kojos atlieka didžiąją dalį fizinio darbo.

Kitas labai svarbus patarimas – neslidinėkite, jei to tikrai nenorite. Jeigu jūs esate nepasiruošia slidinėti nuo didžiųjų kalnų, tai neverskite savęs to daryti – visi mokosi pagal save, o ir įgūdžiai ateina mokantis po truputį. Galiausiai, nebijokite pagauti zuikį. Kiekvienoje dar neįvaldytoje veikloje, visi susiduria su mažomis nesėkmėmis, todėl nenuliūskite, jei kažkas ir nepavyks. Iš pirmo karto mažai kam pavyksta tobulai čiuožti, todėl apsišarvuokite kantrybe. Praktika ir ryžtas nudirbs darbą už save. Taigi, jeigu pirmą kartą nepasiseks, tai bandykite toliau, nes pozityvus mąstymas padės pasiekti jums norimą rezultatą.

Kalnų slidinėjimas – išties smagi ir neužmirštama pramoga. Jūsų galutinis sprendimas, kur norėtumėte praleisti savo slidinėjimo atostogas, gali turėti įtakos jūsų pramogoms. Dėl to reikia atkreipti dėmesį į tai, ką ketinate rinktis šiai žiemos pramogai, kad šis kurortas atitiktų visus jūsų lūkesčius. Pagrindiniai aspektai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį yra: kelionės kaina bei trukmė, pamokų kokybė ir laikas, reljefas ir to kurorto patogumai, kad galėtumėte visapusiškai mėgautis savo laiku. Linkime smagiai ir saugiai slidinėti.