Kaip žinia, „UNO“ žaidimas yra labai populiarus stalo kortų žaidimas, kurį žaidžia milijonai žmonių visame pasaulyje. „UNO“ taisyklės sako, kad šis žaidimas žaidžiamas suderinant ir išmetant kortas rankoje, kol jų tiesiog nebelieka. Nuo pat šio žaidimo įkūrimo iki dabar yra sukurta daugybė „UNO“ versijų, kurias galima žaisti. Kiekviena versija šiek tiek skirtinga, bet žaidimo tikslas tas pats. Taigi, šiame straipsnyje ir aptarsime, kaip žaisti „UNO“.
„UNO“ žaidimo pradžia
Klasikinis „UNO“ žaidimas skirtas žaisti nuo 2-jų iki 10-ties žaidėjų. Gali žaisti įvairaus amžiaus žmonės, nuo septynių metų ir vyresni. Kiekvienas žaidėjas pradeda nuo septynių kortų. Visos jos išdalinamos užverstos. Likusios kortos yra padedamos į atskirą traukimo krūvą – taip pat užverstos žemyn. Šalia šios krūvos turi būti skirta vieta dar vienai kortų krūvai – išmetimo kortoms. Višutinė kortelė turi būti įdėta į išmetimo krūvą, o tai ženklas, jog prasideda pats „UNO“ žaidimas.
„UNO“ kortų taisyklės
„UNO“ taisyklės ir žaidimas yra paprastas ir įprastai pirmasis žaidėjas yra tas, kuri yra kairėje pusėje nuo dalintojo. Neretai kai kurie žaidėjai pirmąjį žaidėją pasirenka jauniausią. Taigi, kaip sutarsite – taip ir žaisite. Toliau visas žaidimas vyksta pagal laikrodžio rodyklę. Kiekvienas žaidėjas, pirmiausia, peržiūri savo kortas ir bando suderinti kortas išmetimų krūvoje.
Prisiminkite, kad jūsų metama korta turi atitikti skaičių, spalvą arba simbolį / veiksmą. Pavyzdžiui, jei ant išmetimo krūvos yra padėta raudona kortelė, kuri yra 6, tuomet turite padėti arba raudonos spalvos kortelę, arba kortelę su numeriu 6 (spalva nesvarbu). Taip pat galite žaisti su kortele „Wild“, kuri pakeičia esamą žaidimo spalvą – spalvą pasirenkate patys. Jei žaidėjas neturi sutampančios kortos arba pasirenka nežaisti (net ir jei turi kortą, kurią gali mesti) – jis privalo traukti papildomą kortą iš traukimo krūvos. Jei ši ištraukta korta tinkama žaisti – ją galima mesti. Priešingu atveju – šis žaidėjas ją pasilieka ir eina kitas žaidėjas. Taip pat gali būti metama „Wild“ arba „Wild Draw Four“ kortos. Įsidėmėkite, jei pirmoji iš traukimo krūvos parodyta korta yra veiksmo korta, šis veiksmas turi būti atliekamas pirmojo žaidėjo (kaip nurodyta, dažniausiai tai žaidėjas – sėdintis dalintojo kairėje). Išimtys galioja tik tada, jei pirmoji korta yra „Wild“ arba „Wild Draw Four“ kortos.
Išimtys
„UNO“ kortų taisyklės pabrėžia ir tai, kad jei pirmoji korta yra „Wild“, žaidėjas gali pasirinkti spalvą su kuria nori pradėti žaidimą. Bet jei pirmoji korta yra „Wild Draw Four“ – ją privaloma grąžinti į traukimo krūvą, išmaišyti, apversti visą kaladę ir traukti naują kortą. Bet kuriuo žaidimo metu (kai traukimo krūva baigiasi) ir jei dar niekas nelaimėjo žaidimo, kortų kaladė sumaišoma, apverčiama ir vėl iš jos traukiamos kortos tolesniam žaidimui. Atkreipkite dėmesį ir į tai, kad vienu metu galite padėti tik vieną kortą.
Žaidimas tęsiasi iki tol, kol žaidėjui lieka viena korta. Kai žaidėjas turi tik vieną likusią kortą, jis turi sušukti „UNO“! Patarimas kitiems žaidėjams: stebėkite vieni kitus, nes dažnai pamirštama ištarti šį žodį. Jei kuris nors žaidėjas tai pastebi, tas žaidėjas turi ištraukti dar dvi naujas korteles kaip nuobauda.
Kai žaidėjui nebelieka kortelių, žaidimo raundas yra baigiamas ir skaičiuojami taškai. Laimi tas žaidėjas, kuris pirmasis surinko 500 taškų. Tiesa, galutinį žaidimo skaičių galite pasirinkti patys, jei visi žaidžiantys su tuo sutinka.
„UNO“ kortų reikšmės
„UNO“ kortų kaladę sudaro nemažai kortų. Visos jos – skirtingų reikšmių.
„Action“ kortelė
„Action“ kortelė dar kitaip vadinama ir simbolių kortele. Tai kortelės be skaičių. Jos įneša nemažai sumaišties į patį žaidimą, bet nuo tik dar smagiau.
„Reverse“ korta
„Reverse“ korta – atbulinės eigos korta. Jei ši korta yra išmetama, tai reiškia viena – žaidimo kryptis keičiasi į priešingą kryptį. Ją galima dėti tik ant tos kortos, kuri atitinka spalvą arba kitą „Reverse“ kortelę. Jei ši kortelė pasirodo žaidimo pradžioje – dalintojas eina pirmas, o kitas žaidėjas – esantis jo dešinėje.
Korta „Skip“
Korta „Skip“ – praleidimo korta. Kai žaidėjas padeda šią kortelę, kitas žaidėjas privalo praleisti savo ėjimą. Ji dedama tik ant tos kortos, kuri atitinka tą pačią spalvą arba ant kitos „Skip“ kortelės. Jei ši korta ištraukiama žaidimo pradžioje kaip pirmoji korta, pirmasis žaidėjas (dalintojo kairėje), netenka progos mesti kortą šiame ėjimo rate. Tuomet žaidimą pradeda tas žaidėjas, kuris yra jo dešinėje.
„Draw Two“ korta
„Draw Two“ kortelė reiškia papildomas kortas tavo rankose. Kai asmuo padeda šią kortą, kitas žaidėjas turi pasiimti dvi papildomas kortas bei praranda savo ėjimą. Ši korta gali būti padėta ant tos kortos, kuri atitinka spalvą arba su kita „Draw Two“ korta. Jei ši korta yra žaidimo pradžioje, žaidėjas pasiima dvi kortas ir yra praleidžiamas.
„Wild“ korta
„Wild“ korta yra įdomi tuo, kad joje yra pavaizduotos visos keturios galimos žaidimo spalvos. O geriausia tai, kad ji gali būti dedama ant bet kurios kitos kortos. Žaidėjui išmetus šią kortą, jis turi nurodyti, kuri spalva pasirenkama žaisti toliau. Iškritus šiai kortai žaidimo pradžioje, pirmasis žaidėjas pasirenka, kokia spalva bus tęsiamas žaidimas toliau.
„Wild Draw Four“ korta
Nesuklysime, jei pasakysime, jog „Wild Draw Four“ korta yra viena iš mėgstamiausių žaidėjų. Taip yra dėl to, nes žaidėjas pasirenka spalvą, o kitas žaidėjas traukia net keturias papildomas kortas bei praranda savo eilę iki kito metimo. Įdomu dar ir tai, kad jei kitas žaidėjas jus įtaria, panaudojus šią kortą nelegaliai, jis jūsų gali paprašyti parodyti visas savo kortas. Ir jei paaiškėja, kad turėjote kitą kortą, kurią galėjote dėti be šios, tuomet jūs pats turite ištraukti keturias papildomas kortas. Jei visgi jūs esate teisus ir žaidžiate sąžinigai, varžovui tikrai nepasisekė, nes jis turi traukti net šešias kortas. Jei ši korta iškrito žaidimo pradžioje, grąžinkite ją į bendrą kortų traukimo krūvą, sumaišykite ir traukite naują kortą.
„UNO“ kortų reikšmės išties įspūdingos ir suteikia žaidimui įdomumo. Meskite kortas atsakingai, apgalvokite kiekvieną savo ėjimą, kad būtumėte pirmasis.
Dveji nauji „Wild“ kortelų tipai
Tas kas žaidžia šį žaidimą, tikriausiai, pastebėjo, jog pastaraisiais metais „UNO“ žaidimas pristatė du naujus „Wild“ kortelių tipus. Vietoj klasikinio 108 kortelių kaladės, „UNO“ dabar turi 112 kortelių vienoje kaladėje.
Šios keturis papildomos „Wild“ kortos yra: „Wild Swap Hands“ arba „Wild Shuffle Hands“, plius 3 „Wild Customizable“ kortos. Taigi, ką jos reiškia pačiame žaidime?
„Wild Swap Hands“ korta
„Wild Swap Hands“ itin galinga korta, kuri leidžia sukeisti savo rankoje esančias kortas su bet kuo kitu. Ji, žinoma, išlaiko įprastos „Wild“ kortos galią ir dar leidžia susikeisti kortomis. Reikia paminėti, kad tokia korta visoje kaladėje yra tik viena. Jei ši korta iškrenta pati pirma, pirmasis žaidėjas gali pasirinkti spalvą bei apsikeisti kortomis su kitu žaidėju. Pastaba: kadangi tai yra „Wild“ korta, ta pati taisyklė galioja ir „Swap Hands“. Kai žaidžiate su šia korta ir susikeičiate kortomis su kitu žaidėju, jūs nebegalite dėti jokios kitos kortos iki kol vėl neateis jūsų eilė.
„Wild Shuffl Hands“ korta
O dabar pasiruoškite tikrai bombai! „Wild Shuffl Hands“ korta iš karto pagyvins šį žaidimą. Žaidėjas, kuris turi šią kortą ir nori ją išmesti savo ėjime, turi surinkti visas kortas iš kiekvieno žaidėjo rankų. Tada gerai išmaišykite visas šias kortas ir išdalinkite po lygiai, pradedant tuo žaidėju, kuris yra kairėje nuo asmens, kuris metė „Wild Shuffle Hands“ kortą. Tęskite kortų dalijimą po vieną pagal laikrodžio rodyklę, kol jūsų rankoje nebeliks kortų. Gali nutikti taip, kad ne visi žaidėjai turės kortų po lygiai: vienas žaidėjas gali turėti daugiau, kitas mažiau nei prieš iškrentant „Wild Shuffle Hands“ kortai. Asmuo, kuris metė šią kortą gali pasirinkit, kokia spalva tęs žaidimą. Jei ši korta pasirodo pačioje žaidimo pradžioje – ji veikia kaip „Wild“ korta, o pirmasis žaidėjas renkasi spalvą su kuria pradedamas žaidimas.
„Wild Customizable“ kortelių visoje kaladėje yra trys. Visos jos – tuščios. Tai reiškia, kad juose jūs galite surašyti savo „namų taisykles“. Prieš kiekvieną žaidimą įsitikinkite, kad visi žaidėjai sutinka su taisyklėmis ir kiek tokių kortelių bus panaudota. Viename žaidime galite panaudoti nuo vienos iki trijų tokių kortelių. Tai yra „Wild“ kortos, todėl joms galioja tos pačios žaidimo „Uno“ taisyklės: ją metantis žaidėjas gali pasirinkti spalvą, o jei ji pasirodo žaidimo pradžioje – pirmas žaidėjas pasirenka spalvą. Įsidėmėkite, dėl to, kad ši korta yra „Wild“, ta pati taisyklė galioja ir šiai „Wild Customizable“ kortai.
Kokias „namų taisykles“ galite sudaryti?
„UNO“ kortos išties labai įdomios, o pats žaidimas intriguojantis, kurio pabaiga – nenuspėjama. Dažnai kyla klausimų, kokias „Uno“ taisykles gi derėtų užrasyti ant „Wild Customizable“ kortelių?
Tai, žinoma, priklauso nuo jūsų fantazijos, bet tai turėtų būti tai, su kuo sutinka visi žaidėjai. Šios kortelės buvo sukurtos tam, kad žaidimui būtų suteikta daugiau nenuspėjamumo ir papildomo linksmumo. Jos yra nutrinamos ir galima rašyti pieštuku. Jeigu nerimaujate, kad kortelės greitai susidėvės – tam yra sprendimas: naudokite nuiimamą plastikinį lipduką ir ant jo užrašykite, jį užklijuokite ir žaiskite.
„UNO“ internetu
„UNO“ žaidimas jau pasiekiamas ir internetu! Internete galima daug ką nuveikti, tad kodėl neišbandžius ir „UNO“ žaidimo savo internetinėje naršyklėje? Kviečiame išbandyti UNO žaidimą internete.
Čia žaidimo tikslas – toks pats: būti pirmuoju žaidėju, kuris išsimeta visas savo korteles kaip ir klasikiniame „UNO“. Žaisti galite su dviems, trimis ar keturiais žaidėjais. Taisyklės žaidžiant „UNO“ online galioja tos pačios, tik vienintelis skirtumas tas, kad kai liks viena kortelė ir jums reikia sakyti „UNO“, turėsite paspausti tam skirtą mygtuką. Jei to nepadarysite, būsite nubausti dviem baudos kortelėmis.
Iš viso yra 108 kortelės. Skaičių kortelės sudaro 70% visos kaladės , kurių kiekvienoje yra keturios spalvos po 19 kortelių. Kortelės yra nuo 0 iki 9 numerio. Likę 30% kortelės – veiksmų bei „Wild“ kortos. Žaidžiantys „UNO“ internetu teigia, kad tai daryti taip paprasta, taigi rekomenduojama žaisti žaidėjams nuo septynerių metų.
Šį žaidimą mėgsta įvairaus amžiaus grupės, nesvarbu, ar žaidžia su įprastomis kortomis namuose ar internetu. Pasirinkę žaisti internetu, jūs tai galite padaryti net keliose vietose. Peržvelkite sąrašą vietų, kur galima žaisti „UNO“ internetu ir išsirinkite jums pačią mieliausią.
„Lets Play Uno“ – oficialus Uno žaidimo internete puslapis.
„Uno Freak“ taip pat leidžia užsiregistruoti ir gauti nemokamą paskyrą arba žaisti kaip svečias. Atkreipiame dėmesį, kad be paskyros negalėsite patekti į lyderių sąrašą, jei to norėsite.
„Crazy Games“ siūlo galimybes žaisti prieš kitus šį būdą pasirinkusius žaisti arba prieš žaidėjus robotus.
Dar vienas pasirinkimas – „4 Colors on Poki“. Čia jums pats kompiuteris sukurs du, tris ar keturis priešininkus ir tuomet galėsite žaisti.
Tikime, kad populiarumo neprarandantis žaidimas „UNO“ užsuka į daugelio namus bei išmaniuosius įrenginius. Taip pat neabejojame, kad laikas praleistas žaidžiant šį žaidimą – dar ilgai kelia teigiamas emocijas ir jau tą patį vakarą planuojamas kitas „UNO“ draugų susibūrimas. Linkime smagiai praleisti laiką su „UNO“ tiek žaidžiant įprastu būdu, tiek online!
DUK apie UNO
❓ Kiek žaidėjų gali žaisti UNO?
UNO gali žaisti 2 ir daugiau žaidėjų.
❓ Nuo kelių metų rokomenduojama žaisti UNO?
UNO rekomenduojama žaisti nuo 6 metų, bet šį žaidimą puikiai žaidžia ir jaunesni žaidėjai.