Exploding kittens žaidimas

Exploding kittens žaidimas

Nuo šiol populiariausią kortų žaidimą pasaulyje galite žaisti lietuviškai! Exploding kittens žaidimas – tai kaip rusiškos ruletės versija, tik su kačiukų kortomis. 

Taigi, sveiki atvykę į Exploding Kittens išskirtinį pasaulį – kortų žaidimą, kuriame juokingi ir šiek tiek pamišę kačiukai gali bet kada sukelti sprogimą!

Pagrindinė informacija

Žaidėjų skaičius2-5
Žaidėjų amžius7+ metų
Žaidimo trukmė 15 min
Sudėtingumas lengvas

Kortų reikšmės

Norint suprasti žaidimo taisykles ir įsivaizduoti, kaip vyksta žaidimas, reikia žinoti kokios kortos yra šiame žaidime ir ką jos gali pakeisti.

Defuse – Išminavimo kortos

Tai yra galingiausia korta žaidime. Ši korta leidžia žaidėjui išvengti Sprogstančio Kačiuko padarinių, kai jis ištraukia šią kortą. Vietoje to, kad būtų išmestas iš žaidimo, žaidėjas turi nedelsiant padėti savo Išminavimo kortą ant išmestų kortų, paimti Sprogstančio Kačiuko kortą ir, nepakeičiant kortų tvarkos, įdėti į bendrą kaladę bet kurioje vietoje.

Tačiau, jei žaidėjas nori pasinaudoti šia korta kitaip ir nustebinti savo varžovą, gali dėti Kačiuko kortą tiesiai ant kaladės viršaus. Bet visuomet tai reikia daryti slaptai ir sumaniai. Po šios kortos įdėjimo į kaladę, žaidėjo ėjimas baigiasi.

Exploding-Kittens-žaidimo-kortos

Exploding Kitten – Sprogstančio Kačiuko kortos

Po to, kai šią kortą ištraukia žaidėjas, jis privalo parodyti ją visiems kitiems dalyviams. Jeigu žaidėjas neturi galimybės ją neutralizuoti su Išminavimo (Defuse) korta, jo žaidimas… baigiasi. Jis turi nusimesti visas savo kortas į bendrą numestų kortų kaladę.

Nope – Ne-a kortos

Ši korta blokuoja visus, išskyrus Sprogstančio Kačiuko ir Išminavimo (Defuse), kortų veiksmus. Nope korta gali nuslopinti ir neutralizuoti kitą Nope kortą. Žaidėjas gali naudoti ją prieš bet kurį kitą žaidėjo veiksmą, net jei tai nėra jo ėjimas. Visas kortas, kurias blokuoja Nope, turi būti išmestos į nusimestų kortų kaladę.

Skip – Pabėgimo kortos

Kai žaidėjas ištraukia šią kortą, jo ėjimas iš karto baigiasi ir jis nebegali traukti kitų kortų iš kaladės. Jei žaidėjas naudoja šią kortą po to, kai buvo puolamas Attack korta, tai baigia tik vieną privalomą ėjimą.

Favor – Paslaugų kortos

Kai žaidėjas gauna šią kortą, jis turi pasiimti kito žaidėjo rankose turimą kortą. Atiduodantis kortą žaidėjas gali pasirinkti su kuria nori atsisveikinti.

Attack – Ataka kortos

Žaidėjui, ištraukusiam šią kortą, ėjimas iš karto baigiasi. Jis nebegali traukti kitų kortų iš kaladės, o kitas žaidėjas turi atlikti du ėjimus iš eilės. Jei žaidėjas yra puolamas Attack korta, po savo įprasto ėjimo jis turi atlikti dar vieną ėjimą. Po tokių dviejų ėjimų, eilė grįžta prie normalaus žaidėjų eiliškumo.

Shuffle – Sumaišymo kortos

Ši korta reiškia, kad kortų kaladę reikia sumaišyti, nežiūrint į jų likusį eiliškumą. Žaidėjas turi maišyti, kol kitas dalyvis liepia sustoti. Bet juk vis tiek išlieka tikimybė, kad viršuje gali būti… Sprogstantis Kačiukas.

See The Future – Žvilgsnio į ateitį kortos

Ši korta leidžia žaidėjui pažvelgti į ateitį – peržiūrėti tris viršutines kortas kaladėje ir jas padėti atgal, nepakeičiant jų tvarkos. Žaidėjas jokiu būdu negali parodyti kortų kitiems žaidėjams.

sprogstantys-kačiukai-žaidimo-kortos

Kittens – Kačiukų kortos

Šios kortos atskirai, viena nuo kitos, neturi jokio poveikio, tačiau jei žaidėjas turi abi Kačiukų kortas, jis gali parodyti jas varžovui ir pasiimti atsitiktinę kortą iš jo arba panaudoti atliekant netikėtus triukus, apie kuriuos, taip pat papasakosime.

Exploding Kittens žaidimas – taisyklės

Exploding kittens taisyklės yra paprastos, jas galima išmokti vos per 2 minutes!

Paprastas taisyklių paaiškinimas atrodytų taip:
✔️ Žaidimas pradedamas pasidalinus po 7 kortas (+pasidalinama po1 Defuse kortą). Tai iš viso žaidimas pradedamas su 8 kortomis.
✔️ Žaidėjai traukia kortas.
✔️ Stengiasi neištraukti kortos su Exploding kittens (Sprogstančiu kačiuku).
✔️ Kad nesprogtų, juos gelbsti tam tikros kortos.

exploding-kittens-taisyklės

Expoding Kittens stalo žaidimą gali žaisti ir daugiau žmonių, nei numatyta taisyklėse (2-5 žaidėjai). Šį žaidimą gali žaisti net iki 9 žaidėjų tuomet, jei įsigyjama 2 žaidimo kopijos.

Reikia traukti po vieną kortą iš kaladės ir dėti kortas ant stalo, kol kažkuris žaidėjas ištraukia Exploding Kittens kortą.

Kai tokia korta ištraukiama – žaidėjas iškrenta iš žaidimo, jei neturi gelbstinčios Defuse kortos.

Ėjimo pavyzdys

Pavyzdžiui pirmas žaidėjas nusprendžia sužaisti See The Future kortą ir pamatyti tris kaladėje esančias kortas.

Jei jis pamato, kad viena iš trijų kortų yra Exploding kittens, tuomet jis savo ėjimą daro su Attack korta, priversdamas kitą žaidėją atlikti du ėjimus iš eilės. Bet jei antras žaidėjas turi Nope kortą, kuri atšaukia puolimą. 

Pirmas žaidėjas vis dar gali atlikti savo ėjimą. Jis nenori išsitraukti Exploding kittens, todėl sužaidžia Shuffle korta ir išmaišo visą kaladę. Tai padaręs, jis traukia viršutinę kortą ir tikisi, kad tai nebus Exploding kittens.

Žaidėjas turi ir kitą pasirinkimą: jis gali tiesiog praleisti ėjimą (nežaidžia jokia korta) ir tiesiog traukia vieną kortą nuo kaladės viršaus.

stalo-žaidimas-exploding-kittens-linksmos-mintys

Galimi netikėti triukai

Šiuos triukus reikia taikyti sužaidus bent vieną žaidimą.

Dvi tos pačios vertės kortos

Galimybė už dvi vienodas kortas pavogti vieną atsitiktinę priešininko kortą galioja ne tik Kačiukų kortoms, bet ir visoms žaidimo kortoms (porai Shuffle kortų, porai Skip kortų ir t. t.).

Trys vienodos vertės kortos

Jų galimybės tokios pat, kaip ir dviejų vienodų kortų, tačiau turint tris – galima paprašyti tiksliai kurios nors vienos vertingos kortos. Jei priešininkas tokią turi.

5 skirtingos kortos

Žaidėjas, sužaidęs penkias skirtingas kortas (tinka bet kurios kortos, skirtingais pavadinimais), gali iš išmestų kortų krūvelės išsirinkti bet kurią norimą kortą. Išmestų kortų krūvelę reikia čiupti kuo greičiau, kad kas nors nepanaudotų Nope kortos. 

Pastaba: Naudojant šias kortas netikėtiems triukams, įprastos jų vertės negalioja.

Trys skirtingos galimos strategijos

Žaidimo metu galima pasinaudoti šiomis strategijomis:

  1. Žaidimo pradžioje, kol vis dar maži šansai susprogti, verta išsaugoti vėlesniam laikui turimą vertingą Defuse kortą.
  2. Galima apskaičiuoti, kiek kortų liko kaladėje, kad pavyktų sužinoti, kokie šansai ištraukti Sprogstantį Kačiuką.
  3. Rankose galima turėti tiek kortų, kiek pavyksta surinkti žaidimo eigoje. Jei kortų žaidėjas neturi, tiesiog reikia tęsti žaidimą. Ėjimo metu tikrai pavyks ištraukti bent vieną vertingą kortą.

Expoding kittens papildymas

Kortų žaidimo Exploding kittens papildymas – Streaking kittens, tačiau, kad žaidėjai galėtų juo naudotis, reikia turėti pagrindinį žaidimą.

papildymas

Šis papildymas suteikia žaidimui naujų galimybių ir iššūkių. Jame yra 15 naujų kortų, kurios keičia žaidimo eigą. Šios kortos suteikia žaidėjams galimybę nesprogti. Papildymas įneša naujų intrigų – atsiranda galimybė daryti kitokių įdomių žingsnių ar pakenkti kitiems žaidėjams.

Taip pat yra kelios naujos papildomos kortos, kurios gali būti naudojamos norint praplėsti žaidimo turinį. Pavyzdžiui, Catatonic bomb korta gali sukelti sumaištį, o Curse korta apakinti priešininkus.

Stalo žaidimas exploding kittens – išvados

Exploding Kittens – tai populiarus kortų žaidimas, kuris buvo pripažintas geriausiu ir pelningiausiu visų laikų Kickstarter projektu, kurį finansavo 291 000 rėmėjų ir buvo surinktas beveik 9 000 000 dolerių.

Žaidimas yra paprastas, bet įtraukiantis ir suteikiantis daugybę galimybių įvairioms linksmoms strategijoms.

Exploding Kittens žaidimas yra puikus pasirinkimas vakarėliams ar šeimyniniams žaidimams.
Jis paprastas, bet įtraukiantis bei labai juokingas, todėl žaidėjams suteiks daugybę smagių ir įsimintinų akimirkų.

Ar stalo žaidimas Exploding Kittens yra sudėtingas❓

❌Ne. Pagal nurodytas Exploding Kittens taisykles, tai nesudėtingas kortų žaidimas.

Nuo kelerių metų galima žaisti šį žaidimą❓

Žaidimas rekomenduojamas nuo 7 metų ir vyresniems žaidėjams.

Kokia žaidimo trukmė❓

Žaidimas trunka apie 15 minučių.

Kas sudaro žaidimo rinkinį❓

Žaidimo rinkinyje rasite 56 kortas ir taisykles.

Kiek žmonių gali žaisti šį kortų žaidimą❓

Kortų žaidimą gali žaisti 2-5 asmenys.