Gamtoje vasarą visuomet gera! Tačiau ar žinote, kad žiemą galima susikurti ne ką mažiau pramogų savo privačioje sodyboje, miške, gamtoje, prie ežero ar pas senelius kaime?
Žiemą daugelis svajoja apie šilumą ir jaukius vakarus prie židinio. Tačiau, jei yra galimybė leisti šaltąjį metų laiką gamtoje – taip ir darykite, ten pavyks rasti daugybę įdomių ir neįprastų žiemos pramogų.
Šiame straipsnyje aptarsime daug įdomių pramoginių žaidimų ir veiklų, kad klausimas, ką veikti žiemą nebekiltų, o žiemos pramogos gamtoje įsimintų visam gyvenimui!
Ką veikti žiemą – idėjų TOP10
Pasidalinsime puikiomis idėjomis, ką veikti žiemą gamtoje.
Ledo karuselė (Ice Carousel)
Viena iš įdomiausių žiemos pramogų yra ledo karuselė. Tai nuostabi veikla, kurią galima organizuoti ant šalto ir ledu pasidengusio vandens telkinio.
Ledo karuselė, arba kitaip vadinama Ice Carousel, yra nuostabi ir nepakartojama pramoga.
Išskirtinis ledo pasaulis pradeda gyvuoti, kai ant ežero arba tvenkinio paviršiaus, benzininiu pjūklu yra išpjaunamas apskritimas ir į specialiai padarytą eketę įdedamas valties variklis.
Idėja yra paprasta, tačiau jos įgyvendinimas sukuria puikų galutinį rezultatą! Kai apskritimas yra išpjautas, įdėtas variklis pradeda sukti visą ledo apskritimą ir sukuria nuostabią ledo karuselės sukimosi viziją. Toks sukimasis leidžia žmonėms pasidžiaugti nuostabiu gamtos vaizdu.
Be tai yra ne tik žiemos pramoga, bet ir tikras menas! Šis ledo pasaulis gali tapti tikru visos kompanijos bendru kūriniu.
Kai kurie žmonės puošia ledo karuselę šviesos girliandomis, uždega laužą, kepa grilyje mėsą arba sukuria spalvingą šou, ypač vakarais, kai tamsa apgaubia žiemos peizažus.
Be to, tokia ledo karuselė gali visai dienai tapti puikiu būdu surinkti artimiausius draugus ar šeimos narius, kurie gali džiaugtis bendra veikla.
Taigi, tai ne tik įdomus žiemos žaidimas, bet ir magiška ledo meno instaliacija. Fiziniu aktyvumu, kūrybiškumu ir supančiu žiemos grožiu galima dalintis su savo artimiausiais žmonėmis.
Mini ledo ritulys
Šio sporto žaidimui reikia nedaug specialios įrangos: ledo ritulio lazdos, specialaus ritulio, nedidelių vartų ir ledo paviršiaus.
Bet galima šį žaidimą organizuoti ir su paprasčiausiomis šluotomis, rituliui pritaikant kamuoliuką ar konservų dėžutę, o vartams naudoti kelis pagalius ar tarpą tarp medžių.
Štai keletas galimų, su mini ledo rituliu, susijusių žaidimų, kurie gali įkvėpti aktyviai veiklai ir padėti linksmai praleisti laiką gryname ore:
Varžybos “Šeima prieš šeimą”
Reikia iš dviejų šeimų sukurti dvi komandas ir surengti varžybas “šeima prieš šeimą”. Šios draugiškos varžybos ne tik sustiprina šeimos tarpusavio ryšius, bet ir suteikia galimybę lavinti įvairias ledo ritulio žaidimo strategijas.
Draugų turnyras
Galima organizuoti mini ledo ritulio turnyrą su savo draugais. Sudaryti kelias komandas ir stengtis laimėti.
Mini ledo ritulio žaidynės
Puikus būdas leisti žmonėms išbandyti savo ištvermę mini ritulio žaidynėse. Tam reikia pasirinkti penkias ar daugiau su ledo rituliu susijusias užduotis ir varžytis, kuri komanda nugalės.
Pvz.: galima sudaryti tam tikrus trumpus ledo ritulio varymo ruožus – tarp įvairių daiktų, per vamzdį, kalniuku ir užbaigiant pataikymo į vartus rungtimi. Tai puikus būdas ugdyti fizinį ištvermę.
Visi šie žaidimai yra puiki galimybė smagiai leisti laiką ant ledo ritulio aikštelės ar užšalusio vandens telkinio. Tokie žaidimai suteikia daug linksmų akimirkų tiek dalyviams, tiek ir stebėtojams.
Akmenslydis arba Kerlingas (Curling)
Kuriant kerlingo vietą gamtoje, svarbu atkreipti dėmesį į kelias svarbias detales:
Reikia pasistengti padaryti, kad ledo paviršius būtų kuo lygesnis. Tam galima naudoti natūralų ežero ar tvenkinio ledą arba sukurti specialią ledo aikštelę, naudojant vandenį.
Reikia nusibraižyti norimas akmenslydžio aikštelės ribas, apskritimus, bei centrinį tikslo tašką.
Akmenslydžio akmenys yra gaminami iš granito ir sveria apie 20 kilogramų. Be to, jam reikia specialių šluotelių. Bet žaidimui gamtoje tiks bet kokie slidūs “akmenys”, o šluotelės nėra būtinos žaidimui.
Kerlingas yra puikus žaidimas, skirtas visai šeimai, draugų kompanijai ar didesniam būriui žmonių. Pakvieskite savo draugus į kerlingo turnyrą ar tiesiog atsipalaiduokite ir leiskite kiekvienam išbandyti šią įdomią veiklą.
Sniego mūšis
Jei vis dar nežinote, ką veikti žiemą – sniego mūšis – tai klasikinė žiemos pramoga, kuri džiugina tiek vaikus, tiek suaugusiuosius.
Sniego mūšiui organizuoti reikia tik tinkamo oro ir šiek tiek kūrybiškumo! Pirmiausia, reikia sulaukti, kad iškristų pakankamai daug sniego, kad galima būtų kurti tvirtoves ir barikadas. Tada, reikia suskirstyti dalyvius į komandas arba organizuoti individualius žaidimus.
Tad sniego mūšis gali būti žaidžiamas komandomis arba atskirai. Komandinis žaidimas yra puiki proga sustiprinti komandinį bendradarbiavimą. Tuo tarpu individualus žaidimas yra puikus būdas išreikšti savo kūrybiškumą ir strateginius sugebėjimus.
Rekomenduojama dėvėti tinkamus drabužius, šiltas kojines ir batus, taip pat mūvėti kepurę, pirštines ir būtinai užsidėti šaliką. Taip pat, galima užsidėti šalmą, kad pavyktų apsaugoti galvą nuo galimų sužalojimų.
Sniego mūšis – tai ne tik sniego gniūžčių mėtymas vienas į kitą. Tai yra galimybė išreikšti savo kūrybiškumą kuriant tvirtoves, gynybos linijas ar netgi organizuojant taktinius manevrus.
Galima kurti įvairius sniego architektūrinius kūrinius, pavyzdžiui, bokštus, gynybines sienas ar netgi statyti sniego pilis. Po to galima užpulti priešo tvirtovę arba stengtis išsaugoti savo.
Sniego mūšis gali trukti neribotą laiką. Juk malonu žaisti, kol viena komanda arba žaidėjas bus nugalėtas.
Apdovanojimai gali būti įvairūs, pavyzdžiui, šokoladukai, saldainiai ar specialūs pažymėjimai už originaliausias tvirtoves ar geriausią sukurtą strategiją.
Ėdžios ir lesyklėlės – miško gyventojams
Miško gyventojams žiema – sunkus laikotarpis. Sniegas ir šaltis apsunkina maisto paiešką, todėl, jei iškyla klausimas – ką veikti žiemą – tai atsakymas gali būti toks pat paprastas – pasirūpinti, kad paukščiai ir žvėrys turėtų kuo maitintis.
Ėdžios ir lesyklėlės yra puikus būdas padėti miško gyventojams. Jų galima įsigyti parduotuvėse arba pasigaminti patiems.
Ėdžios turėtų būti pripildytos daržovėmis ar šienu, o lesyklėlės – kviečiais, avižomis, saulėgrąžų sėklomis ar kitais maistingais produktais.
Ėdžių ir lesyklėlių įrengimas yra paprastas ir smagus užsiėmimas, kurį galima atlikti su visa šeima. Tai puiki proga daugiau sužinoti apie miško gyventojus ir prisidėti prie jų gerovės.
Štai keletas patarimų, kaip įrengti ėdžias ir lesyklėles:
- Lesyklėles reikia įrengti ramioje vietoje, kur jų lengvai negalės pasiekti plėšrūnai.
- Nepalikti likimo valioje ir reguliariai papildyti maistu.
- Žiemą, kai daug sninga, ėdžias ir lesyklėles reikia pagaminti pagal žvėrims tinkamus matmenis bei uždengti stogu.
Taip galima padėti ne tik miško gyventojams, bet edukuoti vaikus. Tai puiki proga išmokti daugiau apie gamtą ir pajusti gamtos grožį, skiepyti empatiją ir nuolat stebėti juos iš labai arti.
Gyvūnų pėdučių spėliojimas (su Google Lens)
Šaltasis metų periodas yra puikus metas stebėti gyvūnų pėdutes. Sniegas padengia žemę baltu kilimu, todėl jų kontūrai yra ryškūs ir lengvai pastebimi.
Gyvūnų pėdsakų reikia imti ieškoti ten, kur yra daug sniego ir nėra daug vaikštančių žmonių bei vietovėje, kur yra daug medžių ar krūmų. Taip pat jos būna sniege arti vandens telkinių ir takelių. Radus pėdutes, jas reikia atidžiai apžiūrėti, atkreipti dėmesį į jų dydį, formą ir įspaudo gylį.
Šeima gali spėlioti kieno tai paliktos žymės sniege – gyvūno, paukščio ar graužiko. Spėti pirmiausia turi patys mažiausi dalyviai. Galiausiai spėja mama ir tėtis.
Norėdami sužinoti, kokio gyvūno pėdutes rado, tėvai gali pasitikslinti su Google Lens programėle.Telefoną reikia nukreipti į pėdsakus, nufotografuoti ir greitai sužinoti tikslų atsakymą. Programos kamera atpažįsta pėdsakus ir pateikia informaciją apie gyvūną, kuris jas paliko.
Gyvūnų pėdučių spėliojimas yra puikus būdas susipažinti su gamta ir išmokti daugiau apie šalia esančius gyvūnus. Tai smagus ir įtraukiantis užsiėmimas su visa smalsia šeima.
Rogučių varžybos
Žiema – puikus metas leisti laiką gryname ore ir mėgautis sniegu. Rogučių varžybos yra aktyvus būdas tai padaryti.
Norėdami pradėti, žaidėjai turi pasirinkti nedidelį kalnelį arba šlaitą. Svarbu, kad vietovė nebūtų pernelyg stati, nes gali būti pavojinga. Taip pat reikia pažiūrėti, kad nebūtų akmenų ar kitų kliūčių. Radus tinkamą vietą, galima pasiruošti rogutes.
Pats laikas pradėti varžybas! Dalyviai gali varžytis individualiai arba komandomis. Varžybų tikslas – pasiekti finišo liniją pirmiems.
Štai keletas papildomų patarimų, kaip saugiai mėgautis rogučių varžybomis:
- Galima dėvėti šalmą ir kitas apsaugines priemones.
- Reikia būti atsargiems čiuožiant komandoje arba esant arti kitiems varžybų dalyviams.
- Varžybose laimi tie, kurie dalyvauja atsakingai ir laikosi taisyklių.
Didysis sniego rutulys
Ką veiktį žiemą – ogi, mėgautis sniegu! Kodėl gi nenulipdžius didžiulio sniego rutulio? Tai ne tik fizinis iššūkis, bet ir smagus būdas sukviesti draugus siekiant bendro tikslo.
Norint pradėti, reikia pasirinkti tinkamą vietą. Svarbu, kad vieta būtų lygi ir be didesnių kliūčių, kad būtų lengviau lipdyti sniego rutulį.
Pats laikas pradėti lipdyti! Galima naudoti skirtingas lipdymo technikas, kad sniego rutulys būtų lygus ir stabilus.
Štai keletas patarimų, kaip nulipdyti didelį sniego rutulį:
- Reikia pradėti nuo mažo sniego kamuoliuko ir palaipsniui didinti jo dydį, tolygiai per visus rutulio kraštus ridenant.
- Reikia stengtis, kad sniego rutulys būtų lygus ir stabilus.
- Neskubėti ir komandiškai didinti rutulį.
Sniego senio lipdymo konkursas
Dar viena puiki veikla žiemą – surengti sniego senio lipdymo konkursą. Tai puiki proga vaikams ir suaugusiems parodyti savo kūrybiškumą ir talentą kuriant sniego skulptūras.
Norint surengti sniego senio konkursą, reikia apgalvoti šiuos veiksmus:
- Nuspręsti, kokių dydžių ir formų sniego seniai gali dalyvauti konkurse.
- Nustatyti papildomas taisykles, pavyzdžiui, įpareigoti dalyvius naudoti tik natūralius medžiagas.
- Įsteigti prizus, tai gali būti įvairūs niekučiai, saldainiai ar tiesiog garbė, būti paskelbtam konkurso nugalėtoju.
- Išrinkti komisiją, kuri pagal kūrybiškumą, originalumą ir įdėtą darbą nustatys nugalėtoją..
Poledinė žvejyba
Žiema yra puikus metas žvejoti ant ledo! Sniegas padengia vandens paviršių, todėl žuvys yra ne tokios baikščios ir galima jas lengviau jas pagauti. Taip pat, šaltas oras lėtina žuvų medžiagų apykaitą, todėl jos yra aktyvesnės ir labiau išalkusios.
Norint organizuoti puikią pramogą ant ledo, galima pasinaudoti šiais patarimais:
- Pasirinkti vietą, kur didesnis vandens gylis, daug augmenijos ir, galbūt, yra povandeninė srovė.
- Pasirūpinti įranga – poledinės žūklės meškerėmis, smaigais, švilpuku ir masalais.
- Būtina dėvėti šiltą aprangą ir būti pasiruošus šaltam orui.
Žvejyba žiemą suteikia tylos ir ramybės. Žiemą gamta yra tylesnė, nei vasarą, todėl galima iš naujo atrasti vidinę ramybę. Be to, jei žvejyba sėkminga – galima mėgautis šviežiu ir sveiku maistu.
Išvados
Šios idėjos tik kelios iš begalės galimybių, ką veikti žiemą gamtoje. Nepaisant šalto oro, žiemos pramogos gali suteikti daug džiaugsmo, smagių akimirkų ir prisiminimų.
Sniegas ir šaltis teikia begales galimybių mėgautis žiemos grožiu ir aktyvia pramoga.
Žiemą galima surengti įvairių rungčių, varžybų – tai puikus būdas aktyviam laisvalaikiui. Kūrybiškumas taip pat gali būti puiki investiciją į gerą poilsį. Svarbiausia – būti kūrybiškiems, nebijoti eksperimentuoti ir rinktis saugias pramogas!
Ką veikti žiemą gamtoje❓
Žiemą galima daug ką veikti, priklausomai nuo jūsų asmeninių pomėgių ir galimybių, pvz.: stebėti gyvūnus ir jų pėdsakus, čiuožinėti su rogutėmis, dalyvauti sniego mūšyje, surengti ledo ritulio varžybas ir daug kitų pramogų.