Daugelis išgirdę žodį riedlentės, pagalvoja, jog tai – tik vienas iš būdų pasivažinėti. Tiesa ta, kad tai daugiau. Riedlenčių sportas yra ne tik aktyvi pramoga, bet ir gyvenimo būdas. Per pastaruosius šešiasdešimt metų riedlenčių sportas patyrė tam tikrą revoliuciją, kuri tęsiasi ir šiandieną. Banglentininkams padėjus pagrindą riedlenčių sportui pastarasis tapo daugelio žmonių ne tik vienu mėgstamiausiau laisvalaikio praleidimo būdu, bet ir darbu bei hobiu. Kiekvienas jų reikalauja ne tik tinkamos įrangos pasirinkimo, bet ir esminių žinių apie pačias riedlentes.
Riedlentės ir jų priežiūra
Kaip ir kiekvienas naujas pirkinys, taip ir naujai įsigyta riedlentė reikalauja priežiūros. Tinkamai ją prižiūrėdami – prailginsite jos tarnavimo laiką. Svarbiausias patarimas – neleisti jai sušlapti. Taip pat stenkitės nenumesti, nes priešingu atveju – gali susigadinti ir sutrupėti kaladėlė. Labai svarbu nepalikti jos lauke: drėgmė ir lietus gali pažeisti guolius ir pačią medieną. Tokiu atveju riedlentės denis prisigeria vandens ir tuomet yra prarandamas lankstumas. Riedlentė taip pat po to bus sunki, o blogiausia tai, kad prasidės delaminacija. O tai reiškia, kad klijai, kurie laiko medinius riedlentės sluoksnius bus paveikti, todėl jie tiesiog suskils. Neišvengiamai rūdys guoliai. Dėl šių priežasčių rekomenduojama ir patariama, kad geriausias būdas to išvengti – laikyti ją sausoje vietoje ir jokiais būdais nepalikti automobilio bagažinėje.
Guolius patartina valyti kartą per keturis mėnesius. Nežinote kuo? Nusbėkite pas mamą ir paprašykite valiklio nagų lakui – puikus ir patikimas valymo skystis. Tik jokiais būdais nedarykite to naudodami WD-40!
Raskite laiko ir ratų pakeitimui. Pakeiskite kairįjį galinį ratą su dešiniuoju priekiniu ratu, o dešinįjį galinį ratą pakeiskite su kairiuoju priekiniu ratu. Riedlentininkai tikina, kad tai itin geras būdas, jei norite, jog ratai tarnautų ilgiau.
Riedlentės vaikams
Geriausios riedlentės pasirinkimas – itin atsakingas darbas. Jos ne tik kad skirtingų dydžių ir spalvų, bet ir pagamintos remiantis skirtingais principais. Būtent dėl šios priežasties labai svarbu atkreipti dėmesį į kiekvieną riedlentės detalę ir tik tuomet ją įsigyti. Taigi, kaip išsirinkti riedlentę?
Pirmiausia reikia atsakyti į klausimą, nuo kurio amžiaus vaikams rekomenduojama apskritai lipti ant riedlentės? Paprastai kalbant, vaikai iki penkių metų neturėtų važiuoti riedlente. Ši rekomendacija paremta profesionalių gydytojų, todėl labai svarbu to nepraleisti pro pirštus. Žinoma, galite neigti ir nesutikti su tuo, nes net neabejojame, kad esate matę tokio amžiaus vaikų, kurie talentingai valdo riedltenę ir daro beprotiškus triukus. Atkreipiame dėmesį, kad jie tai daro su profesionalių riedlentininkų priežiūra.
Perkant riedlentę – jokiais būdais nepirkite pigiausios, o ypač žaislinės. Pigios riedlentės yra nesaugios ir jūsų vaikas gali susižaloti, kai sugenda ratas ar bet kuri kita svarbi jos detalė. Žaislinė riedlentė visada skirsis tuo, kad perkant jos visada parduodamos jau sudėtos, riedlentės lenta – plonesnė nei tikros, dažnai itin sunkios, o ratai sukasi labai sunkiai ir kelia didelį triukšmą. Štai jums keletą riedlenčių, kurios yra patikimos, saugios ir išbandytos daugelio riedlentininkų.
„Santa Cruz“
„Santa Cruz“ riedlentė pasižymi itin kokybiškais komponentais. Taip pat tai yra vienas seniausių riedlenčių prekių ženklų, gaminantis labai aukštos kokybės riedlentes. Ši riedlentė puikiai tinka važinėtis gatve. Jos ratukai minkšti ir puikiai susidoroja su grubiu paviršiumi, smulkiais akmenukais ir šakelėmis. Beje, minkšti ratukai yra privalumas ir to, kad sumažina vibraciją.
„Enjoi Skateboard“
„Enjoi Skateboard“ – plataus riedlenčių asortimento gamintojas, pasižymintis itin aukštos raiškos grafika vaikams. Ši įmonė taip pat gamina riedlentes ir profesionalams. Jų riedlentės gaminamos su minkštesnėmis įvorėmis, kurios padeda jūsų vaikams vairuoti ir koreguoti savo poziciją, padeda neprarasti pusiausvyros.
„Powell Peralta Golden Dragon“
Na, o jei perkant riedlentę biudžetas yra vienas aktualiausių klausimų lyginant su kokybe, tuomet „Powell Peralta Golden Dragon“ kompanijos riedlentės – jūsų pasirinkimas. Tai viena geriausių riedlenčių vaikams kūrėjų už mažą biudžetą. Tokio tipo riedlentės geriausiai tiks nuo 7 iki 12 amžiaus jauniesiems riedlentininkams Ratai puikiai susidoroja su įtrūkimais ar akmenukais. Tai saugus ir patikimas pasirinkimas už teisingą kainą.
Elektrinės riedlentės
Žmonijai gyvenant technologijų aukso amžiuje ir sparčiai populiarėjant elektriniams įrenginiams – riedlentės taip pat neatsilieka. Dabartinėje perpildytoje rinkoje darosi vis sunkiau ir sunkiau ne tik naršyti, bet ir išsirinkti tam tikrus dalykus. Tad kodėl verta rinktis elektrinę riedlentę?
Įsivaizduokite, jog vairuojant automobilį sėdite vietoje. Turite susikoncentruoti į kelią ir eismą, o tai – mažina vairavimo malonumą, tiesa? Važinėjant elektra – nereikia dėl to jaudintis tiek daug, kiek vairuojant automobilį. Taip, jūs vis tiek turite būti akylus ir stebėti aplinką, bet elektrinės riedlentės dėka – to reikės mažiau.
Elektrinėse riedlentėse stabdžių sistema e-plokštėje yra daug efektyvesnė. Dėl to jos yra daug saugesnės nei įprastos riedlentės. Jums tereikės paspausti mygtuką nuotolino valdymo pultelyje ir jūs jau sustojate.
Važiuojant elektrine riedlente – palengvinsite važiavimą į kalną, nes jis tiesiog – daug paprastesnis. Elektrinės riedlentės yra greitesnės. Taip pat pamiršite, ką reiškia nuolat ją stumdyti. Didelė jų dalis važiuoja daugiau nei 20 mylių per valandą, taigi tai puikus laiko taupymas ir didelio eismo išvengimas net ir didžiausio piko metu.
Indėlis į aplinką. Kokia puiki galimybė investuoti į tai, kur praleidi daugiausiai laiko. Elektrinės riedlentės paprastai išskiria mažiau anglies pėdsakų ir nedegina iškastinio kuro, kaip tai daro kitos dujomis varomos transporto priemonės. Taigi, pasirinkus elektrinę riedlentę – gamta jums tikrai padėkos!
Mini riedlentės
Jei kada nors svarstėte galimybę išbandyti riedlentės teikiamus malonumus – nepamirškite, kad neaprėpiamoje mūsų rinkoje egzistuoja ir mini riedlentės. Dalis riedlente ketinančių vairuoti nerimauja, kad mini jų variantas – nėra saugus. Bet ar tai tiesa? Taip, riedlentės yra gaminamos įvairių formų ir dydžių, kad atitiktų kiekvieno potencialaus kliento reikalavimus. Mini riedlentės yra žemos pavaros su dideliais ratais. Taigi, naudodami lengvus bei didelius ratus, galite kuo greičiau pagreitinti riedlentę net iki 3–5 kartų nei su didelėmis riedlentėmis. Ir visgi, kokie tie pagrindiniai skirtumai tarp didelės riedlentės ir mini riedlentės? Pagrindinis skirtumas – dydis (forma, ilgis, plotis), komponentai (techninės įrangos dydis, ratai) ir važiavimo stilius (bendrasis važiavimas, apvertimo gudrybės ir šių dalykų derinys). Na, o kasdiene kalba tariant – mini lentos paprastai svyruoja nuo 22 colių iki 32 colių. Tokio tipo riedlentes patogu nešiotis ir naudoti.
Triukinės riedlentės. Triukai su jomis
Ir kaipgi be adrenalino! Šiam pojūčiui triukinės riedlentės – vienas geriausių sprendimų, garantuojančių aktyvų laisvalaikį. Tai – longboard‘o sesutės, kurios skirtos atlikti triukus profesionaliuose riedlenčių parkuose. Triukinių riedlenčių ratukai yra kur kas mažesni, o tai suteikia stabilumo skirtingai nei dideli ratukai, kurie turi įtakos greičiui.
Riedlentės tirukams yra skirtos įnešti naujus ir neišdildomus pojūčius kasdienėje rutinoje. O tai padarysite tik tuomet, jei dar žinosite ir kaip atlikti tam tikrus riedlenčių triukus. Riedlenčių triukai gali būti patys įvairiausi ir, kartais, labai net pavojingi, todėl laikykitės patarimų žemiau ir būsite saugūs.
Pradėkite nuo absoliučių pagrindų: sklandaus užlipimo ir nulipimo, tobulinkite savo laikyseną, pusiausvyrą. Ir tik tada, kai jausite pasitikėjimą – neskubant bandykite valdyti riedlentę, sverdamiesi į kairę ir dešinę puses. Kitas žingsnis – vairuojant riedlentę mokytis pakeisti koją, kurios dėka valdote riedlentės greitį. Populiariausi riedlenčių triukai yra šie: „Ollie“, „Indy Grab“, „Flip“, „Nollie“, „Pop shove-it“, „Manual“ bei „Kickflip“. Su šiais triukais riedlentę perkelsite į kitą level‘į!
Riedlenčių sportas
Riedlenčių sportas prasidėjo 1940-taisiais metais, kai prie riedučių ratų buvo pritvirtintos medinės dėžės, lentos. Nors tiksliai ir nėra žinoma, kas pradėjo šį sportą, bet tikrai visi sutiks, jog šis sportas – veiksmo sportas, kurio metu riedlentininkas balansuoja ant riedlentės, demonstruodamas geriausią savo pasirengimą, įgūdžius.
Anksčiau buvo įprasta, kad dauguma riedlentininkų važinėdavo tiesiog gatvėse. Laikui bėgant ir populiarėjant šiam sportui miestai patys pradėjo kurti riedlenčių parkus, kuriose buvo rengiamos ir varžybos. Štai pagrindinės riedlenčių varžybų formos.
„Park Skateboarding“
„Park Skateboarding“ – riedlentininkai atlieka triukus trasoje (labai panašiai kaip riedlenčių parke). Čia taip pat yra dubenys ir baseinai kartu su rampomis ir įvairiais trasos vingiais.
„Street Skateoarding“
Pasirinkę „Street Skateoarding“ būdą, riedlenčių fanai atlieka triukus gatvėse. Adrenalino padidinimui neretai tai daroma tokiose vietose, kur yra laiptai, turėklai, borteliai, suolai, sienos ir šlaitai.
„Freestyle Skateboarding“
Vienas paprasčiausių ir ne tiek rizikos reikalaujanti varžybų forma – „Freestyle Skateboarding“. Čia nepamatysite jokių kliūčių – tik triukus atliekamus važiuojant lygiu žemės paviršiumi.
„Vert Skateboading“
Jei pasiilgote skraidymo ore, tuomet jums reikia rinktis „Vert Skateboading“. Čia sportininkai važiuoja riedlente aukštyn ir žemyn nuo didelės rampos bei atlieka įvairius triukus skraidydami ore.
„Longboard“
Dažnas riedlentininkų pasirinkimas yra ir „Longboard“ būdas. Juo varžomasi važiuojant nuokalnėse.
„Mountainboarding“
Na, o jei tikrai norisi dar neregėto veiksmo, rinkitės „Mountainboarding“. Tai tokia veiksmo sporto šaka kaip snieglentė su ratukais ar visureigė riedlentė. Turime pripažinti, kad tai – itin ekstremali riedlenčių sporto šaka.
Išplitus riedlentėms visame pasaulyje, joms augdamoms kaip vienai iš kultūros reiškinių – riedlentės tampa ne tik laisvalaikio praleidimo būdu, bet ir hobiu. Linkime sėkmės ne tik geriausios riedlentės paieškose, bet ir saugiame važinėjime!